Zona Hastalığı ve Bitkisel Çözümler

Zona Hastalığı ve Bitkisel Çözümler
  • 1 Star
    Loading...

Zona Hastalığı

Tıp dilinde Herpes Zoster olarak adlandırılan cilt hastalığı halk dilinde zona gece yanığı ve kuşak hastalığı olarak isimlendirilmiştir. Doktora gidilmeden teşhisi konulamayacak bir hastalık olan zona hastalığı doktorun vermediği hiçbir ilaçla da tedavi edilemez. Suçiçeği her hasta zona hastalığına yakalanma riski taşır çünkü iki hastalığa da neden olan virüs aynıdır. Vücuda ilk girişinde suçiçeği hastalığına neden olurken daha sonra sinir köklerinde saklanabilen virüs uygun koşullarda tekrar aktifleşerek Zona hastalığına neden olabilmektedir.

 

Zona Hastalığının Nedenleri

Günlük yaşamın bir parçası haline gelen stres, uykusuzluk, üzüntü ve bunlara bağlı olarak yorgunluk vücut direncine düşürerek hastalığa zemin hazırlar. Bunlarla birlikte düzensiz beslenme, uzun ve sağlıksız diyetler, kanser ilaçları, görülen ışın tedavileri, geçirilen kaza, zehirlenme sonrası ve AİDS gibi rahatsızlıklar vücudun güçsüz bıraktığından Zona hastalığına neden olabilir.

 

Zona Hastalığı ve Bitkisel Çözümler

Zona Hastalığı ve Bitkisel Çözümler

Zona Hastalığının Belirtileri

Hastalık kendine yorgunluk halsizlik yüksek ateş şiddetli ağrı ve vücutta yanmaya neden olabilir. Deride renk kaybı ile çöküntü deride kızarıklık ve kabarcıklar, baş ağrısı ile de kendine belli edebilir.

Zona Hastalığı ve Bitkisel Çözümler

Zona Hastalığı ve Bitkisel Çözümler

Zona Hastalığının Tedavisi Hakkında

Bazı durumlarda zona hastalığı kendi kendine iyileşebilir.  Yalnız hastalık süresinde hastaya verilen ağrı kesiciler ve sıvı pansumanlar kabarcıkların hızlı kurumasına yardımcı olurlar ve uygulanan solüsyonlar ile kaşıntıların önüne geçilmesi mümkün olabilir. Bir zona hastası çevresindeki inşalara suçiçeği bulaştırabilir ancak zona hastalığını bulaştıramaz çünkü zona virüsü insan vücuduna içine yerleşen bir virüsüdür. Dolayısı ile hava yoluyla bulaşması mümkün değildir.

Oğul otu herpes grubundaki virüsler üzerinde etkisi kanıtlanan bir bitkidir. Zona hastalığına karşı bol miktarda oğul otu tüketilebilir. Bunun yanında nane, biberiye, ada çayı, yabanı mercanköşk, kekik gibi bitkilerin karışımında elde edilen çayda zona hastalığına iyi gelmektedir.

Vücuda saf zeytinyağı ile yapılan masajın iyi geldiği bilinmektedir, yine vücudun sirke ile karıştırılmış su ile yıkanması, ağrıyan yerlerin badem yağı ile ovulması zona hastalığına iyi gelir.

Armutantiviral bileşik olan kafeik bakımından oldukça zengindir. Zona hastalığının bolca armut yemeleri ve armut suyu içmeleri tavsiye edilir.

sivas escort bayan

OKUYUCU YORUMLARI