Zihin Yorgunluğuna Karşı Karanfil Kürü

Zihin Yorgunluğuna Karşı Karanfil Kürü
  • 1 Star
    Loading...

Kendinizi hiç olmadığınız kadar yorgun hissediyor ve kafanızın üzerinde ağırlık hissediyorsanız, dinlenmenize rağmen bu şikayetleriniz bir türlü geçmek bilmiyorsa zihin yorgunluğu yaşıyor olabilirsiniz. Zihin yorgunluğundan kurtulmak için karanfil kürünün deneyebilirsiniz. Karanfil kürü nasıl hazırlanır ve nasıl kullanılır, detaylar makalemizde.

Yorgunluk, zihin yorgunluğu ve aynı zamanda gerginlik için uzmanlar karanfil kürünü tavsiye etmektedir. Karanfil kürü sayesinde tüm yorgunluğunuzu kısa sürede üzerinizden atabilirsiniz. Zihin yorgunluğunun tedavisi ve geçmesi için uygulayacağınız karanfil kürü için gereken malzemeler nelerdir işte detaylar;

Hemen bir bardak su kaynatın içine 9-10 adet karanfil atın 5-6 dakika demlemeye bırakın ve yudum yudum için. En geç 10 dakika sonra yorgunluğunuzun gittiğini, direncinizin arttığını göreceksiniz. Daha da önemlisi günün zihin yorgunluğunun gittiğini daha dinamik bir düşünsel bir güce sahip olduğunuzu hayretle fark edeceksiniz.

Üzerinizdeki gerginliğin yavaş yavaş ortadan kalktığını göreceksiniz. Karanfilin konudaki etkilerini daha da artırmak için demlediğiniz çaydan bardağınızın içine 112 adet karanfil atıp, bir kaç dakika bekleyip, yavaş yavaş yudumlayın. 5-10 dakika sonra kendinizi daha dinç,daha dinlenmiş,daha zinde olduğunuzu göreceksiniz.haftada 3-4 defa uygulayın.

İshal için karanfil kürü:

Sabah kahvaltısında 1-2 saat sonra 6-7 adet karanfili bir bardak suyla içilir, aynı işlem akşam yemeğinden 1-2 sat önce bir bardak suyla çiğnenmeden önce yutulur.Bu işleme bir hafta devam edilir.

DİKKAT: trombozit düşüklüğü olanlar karanfili kullanmamalıdırlar.

Zihin Yorgunluğuna Karşı Karanfil Kürü başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI