Zeytin Yaprağının Faydaları

Zeytin Yaprağının Faydaları
  • 1 Star
    Loading...

Zeytin Yaprağının Faydaları: Zeytin ağacı dünyanın en dayanıklı ağaçlarından biridir. Zeytin yaprakları uzun yıllardır halk ilaçları arasında kullanılmaktadır. Son zamanlarda da insanların doğal bitkisel ilaçlara yönelmesi ile doğal bitkiler çok daha fazla önem kazanmıştır. Şimdi sizlere mucizevi zeytin ağacı yapraklarının mucizevi özelliklerinden bahsedeceğim.

Zeytin Yaprağının Faydaları

Zeytin ağacı dünyanın en dayanıklı ağaçlarından biridir. Zeytin yaprakları uzun yıllardır  halk ilaçları arasında kullanılmaktadır. Son zamanlarda da insanların doğal bitkisel ilaçlara yönelmesi ile doğal bitkiler çok daha fazla önem kazanmıştır. Şimdi sizlere mucizevi zeytin ağacı yapraklarının mucizevi özelliklerinden bahsedeceğim.

Zeytin yapraklarında bulunan antioksidan c vitamininden 5 kat daha fazladır. Üzüm çekirdeği ve yeşil çaydan ise 2 kat daha fazladır. Zeytin yaprağı günlük yaşantımızda yediklerimizden içtiklerimize kadar özellikle de sigara ve alkolden dolayı vücudumuzda oluşan toksinlerden vücudumuzu korur. Damar genişliğinden dolayı oluşan olumsuz sonuçlara en iyi tedavidir. Tansiyon düşüklüğü yaşayanlar için de en iyi bitkisel tedavidir. Yine kalp rahatsızlığı yaşayanlar içinde en iyi bitkisel tedavi zeytin yaprağı tedavisidir. Zeytin yaprağı HİV virüsü için tam bir koruyucudur. İdrar söktürme özelliği de bulunmaktadır. Kabızlık ve yorgunluğun en ideal çözümüdür. Solucan düşürmeye yardımcı olur. Deriyi koruyarak besler. Diş ağrılarına oldukça iyi gelir. Pankreas salgısı için uyarıcıdır. Çocukların kemik gelişiminde faydalıdır. Obeziteye karşı koruyucudur.

ZEYTİN YAPRAĞI ÇAYI

1 litre klorsuz suyun içerisine 8- 10 adet zeytin yaprağı atıp 2 3 dk kaynatın ve 10 -15 dk demlendikten sonra istediğiniz gibi bal ve limon ile tatlandırarak için.

Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları

Kötü kolesterolü düşürür Kan şekerini düşürür Kan basıncını düşürür Soğuk algınlığına iyi gelir Bağışıklık sistemini güçlendirir Antibiyotik özelliktedir Anti bakteriyel olarak kullanılabilir.

Zeytin yaprağının Cilde Faydaları

Sivilce oluşumunu engeller Cildi sıkılaştırarak pürüzsüz bir görünüm sağlar Cildin yeniden yapılanmasını sağlar Kuru ciltlerin nemlenmesini sağlar Cilt hastalıklarına karşı direnci az olan kişilerde hastalıkların çıkmasını engeller Düzenli olarak kullanımda cildin güzelleşmesini sağlar.

{Şifalı Bitkiler} kategorisinde ki Zeytin Yaprağının Faydaları başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI