Zencefil Nasıl Tüketilir?

Zencefil Nasıl Tüketilir?
  • 1 Star
    Loading...

Birçok sağlık sorununun tedavisinde önemli bir bitki olan zencefil, gündelik hayatımızdan eksik olmaması gereken doğanın mucizelerinden bir tanesidir. Peki, zencefil nasıl tüketilmeli, zencefil çayı nasıl demlenir? Bu soruların yanıtları sizlerle.

Zencefilin oldukça çok faydası bulunuyor. Kanser, Alzheimer, grip gibi rahatsızlıklara iyi geliyor. Aynı zamanda bağışıklık güçlenmesine ve iltihabın azalmasına da çok yardımcı oluyor. Zencefil hem yemeklerde kullanılabilir hem de çay olarak içilebilir. İşte, zencefili tüketme yolları;

Zencefil Nasıl Kullanılır?

Zencefil çayı demleme

Zencefili tüketmenin pek çok yolu vardır. Sizlere 3 farklı yönteminden bahsedeceğiz. Bunların ilki ise, en çok kullanılan yöntemi, zencefil çayı demleme. Zencefil çayını demlemek oldukça basit. Tek yapmanız gereken 3 bardak kaynatılmış suyun içine az miktarda zencefil kökü eklemek ve demlemeye bırakmak. İçerken tatlanması için bal veya esmer şeker kullanabilirsiniz. Zencefil çayı demlerken, zencefil köklerinin iyice yıkanmış olmasına dikkat edin.

Sütlü Zencefil Çayı

Çok az kişi tarafından bilinen bu tarifi 5 dakika da hazırlayabilirsiniz. Az miktarda taze zencefil 1 bardak kaynar su ve 2 bardak sütle karıştırılır. Karışım daha sonra 5 dakika kısık ateşte bekletilir ve tüketilir.

Soğuk Zencefil Çayı

Zencefili tüketmenin üçüncü yolu da soğuk zencefil çayı demleme. Az bir miktar taze zencefil, yaklaşık 1 litre su, 1 limon, buz küpleri ve tercihe bağlı olarak tatlandırıcıya ihtiyacınız olacak.

Zencefil Nasıl Tüketilir? başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI