Varis Ve Bitkisel Tedavi

Varis Ve Bitkisel Tedavi
  • 1 Star
    Loading...

Varis Ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Varis bayanlarda daha çok görülen bir rahatsızlıktır. Uzun süre ayakta durmaktan kaynaklanan bir hastalık türüdür. Varis denilince birden fazla tedavi yöntemi gelir akla. Lazerle tedavi, kılcal damar tedavisi, varis çorabı, varis ameliyatı… Bu tedavilerin yanında en önemli varis tedavilerinden birisi de beslenmenin dengesi ve düzenidir. Uzun müddet ayakta kalarak işini yapan bayanlarda daha çok görülür varis. Öğretmenler gibi. Ağrı, kaşınma, yanma, şişme ve yorgunluk gibi sıkıntılara sebep olur varis. Toplardamarın katılaşması sonucu kan dolaşım düzeninin bozulmasıdır varis.

Varis İçin Bitkisel Yöntemler

-Kekik, atkuyruğu otu ve atkestanesinin kabuğunu ayrı ayrı çay yaparak günde 3 su bardağı kadar içmek fayda sağlayacaktır.

-Fındık ve asma yaprağı ile yapılan bitkisel çaylar da varis hastalığında güzel sonuçlar ortaya çıkarır.

-Fındık ağacı kabuğu ve ceviz ağacı kabuğunu kaynatarak bu kürle varis olan yerlere pansuman yaparak ağrıların azalmasına ve geçmesine katkı sağlayabilirsiniz.

-Elma sirkesinin temizleme özelliği oldukça kuvvetlidir. Varisli bölgeye elma sirkesi uygularsanız şişliği alır ve kan dolaşımını da büyük ölçüde rahatlatır. Elma sirkesi suya eklenerek varisli bölgeye masajla sürülür. Bu yöntemi sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa birkaç ay boyunca uygulayabilirsiniz.

Varis Ve Bitkisel Tedavi

-İngiliz tuzu da kan dolaşımını rahatlatmak ve artırmak adına oldukça önemlidir. Bu tuzu suda karıştırarak bacaklarınızı bu suyla ıslatmanız gerekir. Düzenli bir şekilde haftada 2 kez bu işlemi gerçekleştirmeniz fayda sağlayacaktır.

-Sarımsak tedavisi iltihap ve ağrılar için oldukça önemlidir. 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı, 6 diş sarımsak ve 3 adet portakal suyunu kapalı bir kapta karıştırın. 12 saat bekletin. Oluşan kürden birkaç damla alarak varislere masaj yapın. Masajın ardından varisleri pamuklu bezle sararsanız daha iyi olacaktır.

-Zeytinyağı da ağrı ve iltihaplara çok iyi gelir. Eşit miktarda zeytinyağı ve e vitamini karıştırılır. Uygun sıcaklıkta ısıtın ve varis bölgelerine 4-5 dakika kadar masaj yapın. Faydasını net bir biçimde görürsünüz

Tabi bütün bu uygulamalar dışında yine de uzman bir doktora görünmenizde fayda vardır.

tokat escort

OKUYUCU YORUMLARI