Soyanın faydaları nelerdir?

Soyanın faydaları nelerdir?
  • 1 Star
    Loading...

Besleyici özelliği ile bilinen soyanın ihtiva ettiği protein vücuda çok iyi gelmektedir. Zengin protein içeriğinin yanı sıra demir, kalsiyum ve fosfor mineralleri, A, B, D, E ve P vitaminlerini de bünyesinde barındıran soya özellikle de sindirim sistemine çok faydalıdır. Soyanın faydaları ve yararlar nelerdir gelin hep birlikte öğrenelim.

Soya sindirim sisteminin çalışmasına etki etmektedir. Bölgece hazmı kolaylaştırarak kabızlık gibi şikayetlerinde önüne geçilmesini sağlar. Üstelik soyanın yararları arasında vücut ve zihin yorgunluğunu gidermesi de yer almaktadır. Soyanın iyi geldiği hastalıklar başında ise kalp damar hastalıkları yer almaktadır. Şeker hastalığı, rahim, meme ve boyun kanseri, prostat büyümesine de iyi gelir.

Sinirlerin yatıştırılmasını sağlamak, adaleler kuvvetlendirmek, vücudun gelişmesine yardımcı olmak, östrojen hormonunu aşırı salgılanmasını engellemek, kandaki şeker oranını dengelemek de soyanın faydaları arasındadır. Kadınların sistit sorununa da çözüm olmaktadır. Yemeklerde, bisküvilerde, pasta ve kurabiyelerde,bebek mamalarında soya sıkça kullanılmakta, ayrıca soya yağı ve soya sütü de satılmaktadır.

Soyanın faydaları nelerdir? başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

takipci33.com

OKUYUCU YORUMLARI