Soğuk algınlığı öksürük bitkisel çözüm

Soğuk algınlığı öksürük bitkisel çözüm
  • 1 Star
    Loading...

Soğuk algınlığı ve grip gibi kış mevsimi geldiğinde birçok kişinin sağlığını bozan, işinden alı koyan ve okula gitmesini engelleyen bu hastalıkların bitkisel çözümünü deneyebilirsiniz. Soğuk algınlığı ile birlikte öksürük gibi şikayetlerinizde bulunuyorsa, uzmanların tavsiye ettiği bitkisel tedavi yöntemlerini sizlerle paylaştık.

Şifalı bitkilerin ihtiva ettiği maddeler insan sağlığının önemini koruyor, birçok hastalığa kalkan oluyor. Soğuk algınlığı ve öksürük bitkisel tedavisi için de bu sorunlara iyi gelen bitkileri düzenli şekilde kullanabilirsiniz. Soğuk algınlığına eşlik eden göğüste doluluk hissi, burun tıkanıklığı, öksürük, kırıklık gibi sorunları hafifletmek için işte uzmanların doğal tedavi metotları, şifalı bitki çayları tarifi.

Soğuk algınlığında kinezya, ıhlamur, papatya, nane ve okaliptüs yaprağı çayları tüketin. Balgam ve öksürük için bu çayları sıcak sıcak için. Sıcak su, limon ve bal karışımı ise vücudun direncini arttırıyor mutlaka arada için. Sıcak suya 1 limonun suyunu sıkın ve 2-3 çay kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Sabah ve akşam içebilirsiniz. Göğsünüz doluysa ve nefes alıp vermekte zorlanıyorsanız, fesleğen, okaliptüs, lavanta ve biberiye gibi esansiyel yağları, tatlı badem yağı, jojoba yağı veya zeytinyağı ile incelterek göğüs bölgesine masaj yapabilirsiniz.

Soğuk algınlığı öksürük bitkisel çözüm başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI