Sinüzite Hangi Bitkiler İyi Gelir

Sinüzite Hangi Bitkiler İyi Gelir
  • 1 Star
    Loading...

Sinüzite Hangi Bitkiler İyi Gelir

Baş ağrısının farklı bir boyut kazandığı sinüzit, çağın rahatsızlıklarındandır. Özellikle de yoğun iş stresi, sıkıntı ve üzüntü yaşayan kişilerde, gürültülü ortamlarda bulunanlarda ve gribal enfeksiyonlarda sinüzit baş göstermektedir. Elmacık kemikleri ve burun ile alnın birleştiği yerde sıklıkla yaşanan bu ağrıların nedeni sinüslerin iltihaplanmasıdır. Bu ağrılar iltihaplar arttıkça çoğalmaktadır. Bu ağrıyı çeken kişiler hemen doktorlarına başvurmaktadır. Halbuki sinüzite hangi antibiyotik iyi gelir sorusundan önce mutlaka doğal mucizelerden faydalanmak gerekmektedir.

 

Gümüş Düğme

Bitkiler arasında az bilinen fakat oldukça yüksek faydalara sahip olan gümüş düğme sayesinde sinüzit sorunu azalmaktadır. En eski çağlardan beridir baş ağrısı tedavilerinde kullanılan bu ot sayesinde sinüs iltihaplarını kurutmak mümkündür. Sinüslerin içinde bulunan mukoza zarının incelmesi konusunda büyük yararı bulunmaktadır. Sinüzite hangi ilaç iyi gelir diye merak edenler için gümüş düğme otunun her ilaçtan daha faydalı olduğunu söylemek mümkündür. Fakat burada dikkat edilmesi gerekilen en önemli unsur kan seyreltici ilaç kullananların bu otu tüketmemesi yönündedir.

Okaliptüs Yağı

Genel olarak tüm burun tıkanıklarında önerilen bir yöntem vardır ki bu da buhar banyosudur. Bu şekilde burun içerisindeki tıkanan damarların genişlemesi ve rahat nefes alış verişinin sağlanması amaçlanmaktadır. Aynı şekilde sinüzitte de bu tedavi yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Sinüzitin tedavisinde kullanılan okaliptüs yağı buhar banyosu eşliğinde kullanılmaktadır. Buhar banyosu yapılırken kaynamış su dolu kaba konulan okaliptüs yağı sayesinde sinüsler açılmaktadır.

 

Sinüzite Hangi Bitkiler İyi Gelir

Sinüzite Hangi Bitkiler İyi Gelir

Altın Mühür

bu bitki sayesinde çok eski tarihlerden günümüze kadar sayısız insan sinüzit rahatsızlığından kurtulabilmektedir. En eski Amerikalı yerli halk tarafından bulunarak kullanılan bu bitki, sinüzite iyi gelen şifalı bitkiler kategorisinde yer almaktadır. Bağışıklık sistemine oldukça büyük fayda sağlayan bu bitki sayesinde sinüslerin açılması kolaylaştırılmaktadır. Tüm hastalıklara ve bakterilere karşı vücudu koruyan altın mühür aktarlarda satılmaktadır. Ayrıca soğuk algınlığı gibi üst solunum yolları enfeksiyonlarına da iyi geldiği görülmüştür. Altın mühür içerisinde bulunan berberin isimli madde enfeksiyon tedavilerinde kullanılmaktadır.

 

Şeytan Pençesi Otu

Sinüzite iyi gelen bitkiler arasında ilk sıralarda yer alan bu bitki, kronik sinüzitlerde bire bir etki göstermektedir. Kullanımı sonrasında sinüslerde oluşan boşlukları dolduran madde olan mukusun çoğalması tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilir. Mukusların incelmesi ile sinüslerde bulunan iltihap rahatlıkla akabilmektedir. İltihaptan kurtulan sinüs boşlukları başarılı bir tedavi atlatmış olacaktır. Aynı zamanda sinüslere mukusların yaptığı şiddetli baskı da azalacaktır. Ağrı çekilen en belirgin bölgeler; göz arkaları, üst dişler ve yanaklardır. Bu ot sayesinde sinüzit tedavileri yapılmakla birlikte fazla kullanımında da sıkıntılar yaşanmaktadır. Bunun önlenebilmesi için yan etki görüldüğünde bırakılması ve doktora danışılması en doğru yol olacaktır. Alternatif tıbbın, modern tıp ile buluştuğu bu ot, çeşitli ilaç yapımında da kullanılmaktadır.

 

Söğüt Kabuğu

Sinüslerin dolması ile oluşan baskı neticesinde yaşanılan ağrılar, aspirin ile çözümlenmeye çalışmaktadır. İşte söğüt kabuğu da içerdiği mineraller ile aspirin etkisi göstermektedir. Ateşlenme ve ağrı gibi hastalıkların tedavisinde de bu bitki kullanılmaktadır. Ayrıca sinüzite iyi gelen faydalı bitkilerin başında gelmektedir. İltihapları söktürür ve ağrıları en aza indirger. Aspirine alerjisi olanların bu ilacı da içmesi sıkıntı yaratacaktır. Ama alerjisi olmayıp ilaç kullanmayı sevmeyenler bu otu rahatlıkla kullanabilirler.

 

Zeytin Yaprağı Ekstraktı

Zeytinin yaprağının sağladığı fayda sayesinde sinüslerde rahatlama yaşanmaktadır. Sinüziti hafifleten bitkiler arasında olan bu bitki içerisinde antioksidan içermektedir. Bu sayede antibiyotik etkisi gösterecektir. Bu nedenle doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

 

çorum escort bayan

OKUYUCU YORUMLARI