Sarımsak Çayı Neye İyi Gelir?

Sarımsak Çayı Neye İyi Gelir?
  • 1 Star
    Loading...

Sarımsak çayı son dönemlerin en popüler doğal şifalı çayları başında gelmektedir. Sarımsak çayının faydaları ve hangi hastalıklara iyi geldiği hakkında tüm bilmeniz gerekenleri sizler için derledik.

Sarımsak çayı demleyip içmek bazılarımız için yaydığı kokudan dolayı çok rahatsız edici olabiliyor. Ancak sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyenler, sarımsak çayı ile forma girebiliyor ve ne kadar kokusundan rahatsız olsalar da içebiliyorlar. Sarımsak çayının en büyük özelliği zayıflatıcı, kilo verdirici etkisidir. Peki, sarımsak çayı başka nelere iyi gelir, neden kullanılır ve nasıl kullanılır?

Ancak son zamanlarda özellikle zayıflatıcı özelliği ile gündeme gelen sarımsağın, saç bakımı, kalp sağlığı, kilo verme ve daha bir çok hastalıkla savaşmak konusunda çok fazla faydası olması ile tüketimi artmış durumda.

Alerjilerle savaşarak vücut direncini arttıran sarımsak çayı, kış aylarında hastalıklarla savaşmak için birebir. Yüksek tansiyon hastaları için de önerilen sarımsak çayı yüz yıllardır şifa olarak kullanılmakta.

Sarımsak çayının hazırlanması hiç zor değil. Sarımsak çayı vücudumuzu toksinlerden arındırdığı gibi Diyet yaparken oldukça önemli bir yardımcı.

Sarımsak Çayının Faydaları

Kalp hastalıklarına karşı korur
Mineral ve vitamin zenginidir
Midemize zarar verecek parazitlerden korur
Sindirim sistemimizi temizlemekte ustadır
Midedeki gazı giderir
Sinüzit sorunu olanlarda çok fayda sağlamaktadır
Bronşitin etkilerini azaltır
Grip ile savaşır
Vücut direncini enfeksiyonlara karşı arttırır

Sarımsak Çayı Nasıl Hazırlanır?

*2 diş sarımsağı kaynatıyoruz. Ilınıp içilecek kıvama geldikten sonra 1 çay kaşığı bal ve çeyrek limon sıkarak içebiliriz.
*Bal kaynar derecedeki suya karıştırılmamalıdır. Her bir çay bardağı için 1-2 diş sarımsak yeterli olacaktır.

Sarımsak Çayı Neye İyi Gelir? başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI