Safra taşı bitkisel çözümler

Safra taşı bitkisel çözümler
  • 1 Star
    Loading...

Safra kesesinde meydana gelen taşların bitkisel tedavi yöntemleri ile sorun olmaktan çıkabileceği müjdesini veren uzman doktorlar, safra kesesi taşı bitkisel ilaç tariflerini de bu problemi yaşayan kişiler için açıkladılar. Şiddetli ağrı ve ciddi komplikasyonlara meydana olan safra taşının bitkisel tedavisi sayesinde risk teşkil eden problemlerin kısa zaman içinde giderilmesini sağlayabileceksiniz.

Ekseri yaşı 20 ile 50 arasında olan kişilerin sıklıkla karşılaşmış oldukları safra taşı daha çok ise genç kadınları hedef almakta, erkeklere nazaran kadınlarda daha çok görülmektedir. İlerleyen yaşlarda ise kadın ve erkekte eşit oranda meydana geldiği bilinmektedir.

Safra kesesi taşının doğal çözümü için doktorunuzun yemenizi ve içmenizi yasakladığı gıdalardan uzak durmalısınız. yumurta, domuz eti, soğan, tavuk, süt, kahve, turunçgiller, mısır, kabuklu yemişler ve fasulye safra kesesi taşı bulunan hastalara tavsiye edilmeyen gıdalardır. Safra taşı bitkisel çözümü için kullanımı tavsiye edilen şifalı bitkiler ise şunlardır:

Kara hindiba tentürü , günde 2-6 ml
Gengel tohumu bir dozu 70-210 mg silymarin’e eşdeğerdir.
Enginar yaprakları, günde üç kez 150 mg
Zerdaçal, baharat olarak kullanılır. Günde üç defa 150 mg

Safra taşı bitkisel çözümler başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

twitter beğeni satın al

OKUYUCU YORUMLARI