Rokanın Faydaları

Rokanın Faydaları
  • 1 Star
    Loading...

Rokanın faydalarıRokanın faydaları

Rokanın faydaları

Pek çoğumuzun beğenerek yemiş olduğu sebzeler arasında yer alan roka, sağlığımız için pek çok yararı sağlaması ile de sofralarımızda her daim kendine yer buluyor. Lezzetli yeşilliklerden olan rokanın faydalarını okuduğunuz zaman, daha önce hiç roka tüketmemiş olan kişilerde rokayı bir kez olsun deneyecek ve asla tadından vazgeçemeyecek.

Yapılan araştırmalar doğrultusunda rokanın yararları başında vücudumuzun ihtiyaç duyduğu pek çok vitamin ve mineralleri bünyesinde barındırması yer alıyor. Antioksidanlar, vitaminler, mineraller ve tüm bunların yanı sıra fitokimyasaller rokanın faydaları arasında ön plana çıkmaktadır.

Rokanın sağlığa yararları arasında kanser hastalıklarını büyük ölçüde önlemesi de yer almaktadır. Prostat, göğüs, kolon, yumurtalık ve rahim kanserlerine karşı roka çok etkili bir sebzedir. İyi bir folik asit kaynağı olması da, gebelikte anne karnındaki bebeğin gelişimini olumlu yönde etkilemektedir.

Rokanın faydaları nelerdir?

Rokanın Faydaları başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

bartın escort

ETİKETLER
OKUYUCU YORUMLARI