Öksürüğe Karşı Hatmi Çiçeği

Öksürüğe Karşı Hatmi Çiçeği
  • 1 Star
    Loading...

Kış aylarının en sık karşılaşılan sorunları başında gelen öksürük, hem küçükleri hem de büyükleri etkileyen bir sorundur. Öksürüğün doğal tedavisi için Suna Dumankaya hatmi çiçeği kullanılmasını tavsiye ediyor.

 Hatmi çiçeğinin öksürük için bitkisel çözüm yolu olduğunu söyleyen Suna Dumankaya, öksürük şikayetinden kurtulmak ve rahatlamak için uzun süren ve hatta kronikleşen öksürüklerin de ortadan kalkmasına yardımcı hatmi çiçeğini uygulamaya davet ediyor. Öksürüğe birebir iyi gelen hatmi çiçeği nasıl kullanılır, buyurun Suna Dumankaya’ya yönelten bir sorunun cevabından öğrenelim.

Bahar başından beri, dengesiz hava koşullarının da etkisiyle öksürüğüm hiç kesilmiyor. Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Beliz S./İstanbul

Cevap:
1 tutam hatmi çiçeği ve dilimlenmiş yarım ekşi elmayı 500 gram suda 5 dakika kaynatın. Bu karışımı çay gibi demleyin ve balla tatlandırıp için. Ayrıca 4’er parçaya bölünmüş 1’er adet yeşil elma ve limonu, 1 tatlı kaşığı yenibahar, 1 tatlı kaşığı karanfil, 2 parça havlıcan, 2 cin biber ve 1 parça kızamık şekeriyle birlikte 3 litre suyun içinde, 10 dakika kaynatın. Her iki karışımdan da günde 1’er bardak için. Öksürüğünüz kesilecek, vücudunuz güçlenecektir.

Öksürüğe Karşı Hatmi Çiçeği başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI