Menekşe Yağının Faydaları

Menekşe Yağının Faydaları
  • 1 Star
    Loading...

Menekşe Yağının Faydaları: Menekşe çiçeklerinden elde edilen menekşe yağı, saça ve cilde oldukça faydalı etkiler bırakmaktadır. Güzel kokusu sebebiyle parfüm sektöründe kendisine sıklıkla yer bulan menekşe yağı hakkında merak ettikleriniz ve nasıl kullanmanız gerektiği yazımızın devamında.

Menekşe Yağının Faydaları

Menekşe çiçeklerinden elde edilen menekşe yağı, saça ve cilde oldukça faydalı etkiler bırakmaktadır. Güzel kokusu sebebiyle parfüm sektöründe kendisine sıklıkla yer bulan menekşe yağı hakkında merak ettikleriniz ve nasıl kullanmanız gerektiği yazımızın devamında.

Menekşe Yağının Faydaları Nelerdir

Midede oluşan şişliği almak için mide üzerine az miktarda menekşe yağı ile masaj yapılabilir Grip ve nezle rahatsızlıklarında menekşe yağı etkilidir Baş ağrısı sorunu menekşe yağı ile kısa zaman içinde geçer Kalp sıkışması ve idrar yanması sorunlarında da menekşe yağından faydalanabilirsiniz.

Menekşe Yağının Cilde Faydaları

Sabahları gözlerinizin üzerine menekşe yağı ile masaj yaptığınızda şişliği alacaktır Egzama tedavisinde menekşe yağından sıklıkla faydalanılır Çatlakları giderici etkiler gösterir Cilt üzerinde oluşan siyah lekelerin giderilmesini sağlar Sabit yağlarla karıştırıldığında cildi aydınlatıcı etkiler gösterir.

Menekşe Yağının Saça Faydaları

Saçlara sürüldüğünde canlılık ve hacim kazandırır Menekşe yağı saçların dökülme hızını yavaşlatır ve kuru saçların ihtiyacı olan nemi karşılar Saçlarınızda oluşan dökülmeyi durduracağı gibi uzamasını engelleyen kırıkların oluşumunu da engeller. Saçın ihtiyacı olan nemi sağlar.

Menekşe Yağı İle Saç Maskesi Tarifi

2 yemek kaşığı menekşe yağı 1 adet yumurta sarısı 1 yemek kaşığı susam yağı

Listede yer alan malzemeleri bir araya getirip karıştırın. Saç diplerine bu karışımı firiksiyon şeklinde masaj yaparak yedirin. 1 saat kadar karışımı saçlarınızda bekletin ve her 15 dakikada bir masaj yapın. Sürenin sonunda saçlarınızı ılık suyla yıkayıp temizleyin. Haftada 1 olmak üzere tekrarlayabilirsiniz.

{Şifalı Bitkiler} kategorisinde ki Menekşe Yağının Faydaları başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI