Limonlu Su İçmenin Faydaları

Limonlu Su İçmenin Faydaları
  • 1 Star
    Loading...

Limonlu Su İçmenin Faydaları: Zayıflamak için mutlaka denemeniz gereken limonlu su, zayıflama uzmanları tarafından da sıklıkla tavsiye ediliyor. Metabolizmayı hızlandıran limonlu suyun ılık halde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Limonlu suyu hazırlamak oldukça kolaydır. Sağlık açısından da faydalı olan limonlu suyun faydaları hakkında detaylar aşağıda yer almaktadır.

Limonlu Su İçmenin Faydaları

Zayıflamak için mutlaka denemeniz gereken limonlu su, zayıflama uzmanları tarafından da sıklıkla tavsiye ediliyor. Metabolizmayı hızlandıran limonlu suyun ılık halde tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Limonlu suyu hazırlamak oldukça kolaydır. Sağlık açısından da faydalı olan limonlu suyun faydaları hakkında detaylar aşağıda yer almaktadır.

Limonlu Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Vücut için doğal bir kalkan oluşturan limonlu su, ph oranının dengelenmesini sağlamakta ve hastalıklara karşı da koruma sağlamaktadır. Sabahları içilen limonlu sayesinde cildiniz temizlenecek ve arınacaktır. Ciltteki kırışıklıkların azalmasını sağlayan limonlu su, kış aylarında daha çok görülen kızarmalara da iyi gelmektedir. Metabolizmanın hızlanmasını sağlayan limonlu su, kilo vermek isteyenler tarafından kolaylıkla uygulanabilmektedir. İştahı azaltır ve çabuk acıkmayı engeller. Ilık yada sıcağa yakın içilmesi, yağların daha kolay parçalanmasını sağlar, vücudun daha orantılı ve şekilli görünmesini sağlar. Kan basıncını düzenler, soğuk algınlığı ve nezle gibi kış hastalıklarına karşı da korur. Beynin uyarılmasını sağlayarak konsantrasyonu arttırır. Yemeklerden sonra içildiğinde ağzın kötü kokmasını önler ve ağız içindeki bakterilerin giderilmesini sağlar. Günlük C vitamini ihtiyacının %30’unu karşılar. Ciltte leke oluşumunu engeller Potasyum açısından zengindir ve uutkanlığın azalmasını sağlar. Stres ve depresyon sorunu yaşayan kişiler limonlu su tüketerek sakinleşebilmektedir. Göğüs ağrılarını hafifletir ve solunum rahatlaması sağar. Öksürük ve balgamın daha kolay geçmesine katkı sağlar. Eklem ağrıları ve eklem iltihaplarında faydalı sonuçlar vermektedir. Yara izlerine tampon uygulandığında izlerin zamanla geçmesini sağlar. Sabahları limonlu su içmek kahve isteğinizi azaltabilmektedir.

Forumda Tartışın

{Bitkisel Sağlık} kategorisinde ki Limonlu Su İçmenin Faydaları başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI