Limon Kabuğunun Faydaları

Limon Kabuğunun Faydaları
  • 1 Star
    Loading...

Limon Kabuğunun Faydaları: Doğal cilt bakımı maskelerinde kullanılan limon kabuğu, taze yada kurutulmuş olarak kullanılabilmektedir. Limon kabukları bağışıklığın güçlenmesi, kemiklerin güçlenmesi ve kolestrolün düşürülmesi için oldukça faydalıdır.

Limon Kabuğunun Faydaları

Doğal cilt bakımı maskelerinde kullanılan limon kabuğu, taze yada kurutulmuş olarak kullanılabilmektedir. Limon kabukları bağışıklığın güçlenmesi, kemiklerin güçlenmesi ve kolestrolün düşürülmesi için oldukça faydalıdır.

Limon suyunun sağlık ve cilt bakımı için kullanıldığı ve oldukça etkili olduğu bilinmektedir. Limon kabuğu da en az limon suyu kadar cilt bakımı uygulamalarında etki göstermektedir.

Yemeklere lezzet vermek için de kullanılabilen limon kabuğu, vücut için gerekli enzimler, C vitamini, P vitamini, kalsiyum, potasyum, lif, sitrik asit ve mineraller limon kabuğunda bulunmaktadır. Limon kabuğu bu özellikleri bakımından bir çok sağlık sorununda tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Limon Kabuğunun Faydaları Nelerdir?

Tırnakları güçlendirir Kan dolaşımını arttırır Kansere karşı koruyucu özelliği vardır Cilde parlaklık verir Ağız hijyeni sağlar Kolestrolü düşürür Kemikleri güçlendirir Bağışıklık sistemini güçlendirir Karaciğeri temizler Gaz şişkinliğine iyi gelir Mide kramplarını hafifletir Sindirime yardımcıdır

C vitamini eksikliği durumlarında yorgunluk, zayıflık ve diş eti iltihabı görülebilir. Limon kabuğu ile C vitamini ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Potasyum içeriği ile limon kabuğu kan basıncını düşürür. Bu sayede kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. Kötü kolestrolü düşüren limon, kalp krizi riskini düşürür. Ayrıca C ve P vitaminleri damarları temizleyerek tıkanıklıkların önüne geçer.

Kanserli hücrelerin oluşmasına engel olan limon, cilt kanseri, kolon kanseri ve meme kanseri gibi bir çok kanser çeşidine karşı koruma sağlar.

Limon Kabuğu Nasıl Kullanılır?

Kurutulmuş limon kabukları ile kendinize çay hazırlayabilirsiniz. 15 dakika kaynayan suda bekletin ve ateşten alıp 10 dakika demlenmesi için bekleyin. Limon kabuklarını kullanmadan önce mutlaka iyice yıkayın. Safra  ve böbrek taşlarına neden olabilen limon kabuğu, bu rahatsızlıkları bulunan kişiler tarafından kullanılmamalıdır.

{Şifalı Bitkiler} kategorisinde ki Limon Kabuğunun Faydaları başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI