Lavanta yağı faydaları

Lavanta yağı faydaları
  • 1 Star
    Loading...

Lavanta Yağının Faydaları: Kokusu nedeniyle bir çok parfüm ve kozmetik ürünlerinde kendisine yer bulan lavanta yağı, sağlık açısından da oldukça faydalı sonuçlar ortaya koyuyor.

Lavanta Yağının Faydaları

Kokusu nedeniyle bir çok parfüm ve kozmetik ürünlerinde kendisine yer bulan lavanta yağı, sağlık açısından da oldukça faydalı sonuçlar ortaya koyuyor. Lavanta yağının faydaları olduğu kadar fazla tüketimi dolayısıyla zehirleme riski de bulunuyor. Bu nedenle lavanta yağını günde 5 damladan fazla kullanmamak gerekiyor.

Kas ağrıları, adale ağrıları ve baş ağrısına iyi gelen lavanta yağı, lavanta çiçeğinden elde ediliyor. Lavanta yağı, ağrıları geçirme özelliğinin yanı sıra saç dökülmesi problemine karşı da güçlü bir etki sağlıyor.

Lavanta Yağının Faydaları

Antiseptik özelliği sayesinde yeni oluşmuş yaralara karşı etkilidir. Lavanta yağı damlatılmış suyun içinde ayaklarınızı yıkamanız veya dinlendirmeniz ağrıların hafiflemesine yardımcı olur. Yanık oluşan cilde lavanta yağı sürülmesi halinde ciltteki yanma hissi giderilir. Yaz aylarında koltuk altı bölgesine lavanta yağı sürmeniz halinde ter kokusuna karşı etkilidir. Lavanta yağını su ile karıştırıp güneş yanıklarına sürdüğünüzde güneş yanıklarına iyi gelir. Ciltte oluşan uçuklara lavanta yağı sürülmesi halinde uçuk daha hızlı bir şekilde iyileşecektir. Çatlamış ve kurumuş dudaklara lavanta yağı sürülmesi halinde dudaklarınıza iyi gelecektir. Çatlamış ve kurumuş cilde lavanta yağı uygulanması halinde çatlakları giderir ve cildi nemlendirir. Uyku problemi çekenler gece yatmadan önce yastığına birkaç damla lavanta damlatarak gece iyi bir uyku çekebilirler.

Lavanta Yağı İle Saç Dökülmesini Önleyin

3 damla kekik yağı 3 damla biberiye yağı 2 damla sedir ağacı yağı 4 çay kaşığı zeytinyağı 2 damla lavanta yağı

Bir kase içerisinde tüm malzemeleri bir araya getirerek karıştırın. Hazırladığınız karışımı saç diplerine masaj yaparak yedirin. Saç derisine yedirdiğiniz karışımı 15 dakika beklettikten sonra saçlarınızı temizleyin. Uygulamayı 2 günde bir tekrarlayarak birkaç hafta içinde olumlu sonuçları gözlemleyebilirsiniz.

Lavanta yağı faydaları

{Bitkisel Yağlar} kategorisinde ki Lavanta yağı faydaları başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI