Kuru üzümün faydaları nelerdir?

Kuru üzümün faydaları nelerdir?
  • 1 Star
    Loading...

Kuru üzümün faydaları

Genel sağlığımızı korumak için her türlü gıdadan faydalanmamız gerektiğini açıklayan uzmanlar, mineral bakımından zengin olan kuru üzümün sağlığa olan yararlarından bahsettiler. Kuru üzümün faydaları başında ise, sindirim sorununu ortadan kaldırması yer alıyor. Pek çoğumuzun sıkıntı yaşadığı sindirim problemlerini kuru üzüm ile gidermek mümkün.

Kuru üzümün bir diğer faydası da, vücuda çok iyi bir enerji kazandırmasıdır. Yüksek kaloriye sahip olan kuru üzümü çok fazla tüketmemeye de özen göstermekte yarar var. Kuru üzümün yararlarından biri de, antioksidan özelliğe sahip olması ile hem yaşlanmayı geciktirmesi hem de kanser hücrelerine karşı vücudumuzu savunmada tutmasıdır.

Kemik ve göz sağlığı açısından da kuru üzümün faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Vücudun asit dengesini korumada, demir eksikliğini gidermede, yorgunluk ve halsizlik sorunlarının üstesinden gelmede kuru üzüm çok etkili bir gıdadır. Yüksek şeker içerdiği için diyet yapanların ve diyabet hastalarının uzak durması gerektiğini de unutmayalım.

Kuru üzümün faydaları nelerdir? başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

mardin escort bayan

OKUYUCU YORUMLARI