Kuru Meyvelerin Faydaları

Kuru Meyvelerin Faydaları
  • 1 Star
    Loading...

Kuru Meyvelerin Faydaları: Sağlık açısından oldukça faydalı olan meyve kuruları, bir çok hastalığın engellenmesi için düzenli olarak kullanılabilir.Kuru meyvelerin faydaları ve ne kadar tüketilmesi gerektiği hususunda yazımızın devamını okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

Kuru Meyvelerin Faydaları

Sağlık açısından oldukça faydalı olan meyve kuruları, bir çok hastalığın engellenmesi için düzenli olarak kullanılabilir.Kuru meyvelerin faydaları ve ne kadar tüketilmesi gerektiği hususunda yazımızın devamını okuyarak bilgi edinebilirsiniz.

Kuru Kayısı Faydaları

Potasyum ve A vitamini içeren kuru kayısı, günde 7-8 adet tüketilebilir. Kan şekerini dengeleyen ve gözlere iyi gelen kuru kayısı, bağırsakların hızlı çalışmasını sağladığı için bir çok diyet programında da kendisine yer bulmaktadır.

Kuru Erik Faydaları

Günde 10 adet kuru erik tüketerek bağırsaklarınızın daha iyi çalışmasını sağlayabilirsiniz. A, E ve B vitamini açısından zengin olan kuru erik, metabolizmayı hızlandırır ve adet dönemini düzenler. Tansiyon, karaciğer ve romatizma rahatsızlıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Kansızlık sorununa karşı da iyi gelen kuru erik, kansere karşı koruyucu özellikler taşımaktadır.

Kuru Elma Faydaları

2 günde 1 olmak üzere bir avuç kuru elma tüketmek karaciğer yağlanmasını önler, şeker hastalıkları ve migren sorununa iyi gelir. Kalp rahatsızlığı, astım ve nefes darlığı yaşayan kişilerin tüketmesi tavsiye edilir.

Karadut Faydaları

C vitamini, kalsiyum, B1 ve B2 içeren karadut, 4 günde 1 avuç tüketilebilir. Öksürük kesici özellikler gösteren karadut, cilt problemlerine iyi gelir ve cildin erken yaşlanmasını önler. İdrar söktürücü özellikleri olduğu da bilinmektedir.

Kuru Üzüm Faydaları

Demir bakımından zengin bir meyve olan kuru üzüm, 2 günde 1 olmak üzere bir avuç tüketilebilir. Cildi yaşlanmaya bağlı etkilere karşı korur ve kansere karşı da önleyici etkiler gösterir. Kan şekerini dengeleyerek tatlı ihtiyacını azaltır.

Kuru İncir Faydaları

Günde iki incir kurusu tüketerek bağırsaklarınızın çalışmasını sağlayabilir ve kabızlığı önleyebilirsiniz. Fosfor ve kalsiyum açısından zengin olduğu için kişiyi kuvvetlendirerek uzun süreli hastalıklarda iyileştirici özelliği bulunur. Antioksidan bakımından zengin olan incir kurusu, vücudu kansere karşı korur ve bakterileri uzaklaştırır.

Hurma Faydaları

4 günde 1 olmak üzere 3 adet hurma yemek kalp sağlığınıza iyi gelecektir. Kansızlığa iyi gelen hurma, iskelet sistemini güçlendiren mineral ve vitaminler hurmada bulunduğundan vücut yapısını dengeler ve güçlendirir.

Forumda Tartışın

{Şifalı Bitkiler} kategorisinde ki Kuru Meyvelerin Faydaları başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI