Kuru Meyvelerin Faydaları

Kuru Meyvelerin Faydaları
  • 1 Star
    Loading...

Kuru Meyvelerin Faydaları: Sağlığımız açısından oldukça faydalı olan kuru meyveler, bir çok hastalığın tedavisinde de kullanılabilmektedir. Herhangi bir sağlık problemi olmayanlar, günlük belirli oranlarda kuru meyve tüketebilirler.

Kuru Meyvelerin Faydaları

Sağlığımız açısından oldukça faydalı olan kuru meyveler, bir çok hastalığın tedavisinde de kullanılabilmektedir. Herhangi bir sağlık problemi olmayanlar, günlük belirli oranlarda kuru meyve tüketebilirler.

 

Kuru meyvelerin faydaları nelerdir? Ve hangi kuru meyve hangi sorunlara iyi gelir, hangi hastalıkları önler, yazımızın devamında detayları bulabilirsiniz.

 

Kuru Kayısı Faydaları

Bağırsakların hızlı çalışmasına yardımcıdır Kan şekerini dengeler Gözlere iyi gelir Potasyum ve A vitamini içerir

 

Kuru Eriğin Faydaları

A, E ve B vitamini yönünden zengindir. Bağırsakların iyi çalışmasını sağlar Metabolizmayı düzenler Adet dönemini düzenler Tansiyon, romatizma ve karaciğer hastalıklarına iyi gelir Kansızlığa iyi gelir

 

Kuru Elmanın Faydaları

Kalp rahatsızlığı, astım ve nefes darlığı yaşayanlara tavsiye edilir 1 avuç kuru elmayı 2 günde 1 yemek şeker hastalıkları, migren sorunu ve karaciğer yağlanmasını önler.

 

Karadut Faydaları

İdrar söktürücü özelliği bulunur Cilt problemlerine iyi gelir Cildin erken yaşlanmasını önler Öksürüğün kısa zamanda geçmesini sağlar C vitamini, kalsiyum, B1 ve B2 vitaminlerini bulundurur

 

Kuru Üzümün Faydaları

Kan şekerini dengeler Cildi yaşlanmaya karşı korur 2 günde 1 tüketilen 1 avuç kuru üzüm enerji deposu olup demir yönünden zengin bir meyvedir.

 

Kuru İncir Faydaları

Kuvvet ve güç verir Gün içinde yenilen iki incir bağırsakları çalıştırır ve kabızlık sorununu önler. Fosfor ve kalsiyum açısından zengin olduğu için kişiyi kuvvetlendirerek uzun süreli hastalıklarda iyileştirici özelliği bulunur. Antioksidan açısından zengin olan incir kansere karşı vücudu koruyarak bakterileri uzaklaştırır. Günde yukarıda bahsettiğimiz gibi 2 den fazla yemek şeker alımını arttıracağından fazlası zararlıdır.

 

Hurmanın Faydaları

Kansızlığa iyi gelir Hamile bayanların kullanması tavsiye edilir İskelet sistemini güçlendiren mineral ve vitaminler hurmada bulunduğundan vücut yapısını dengeler ve güçlendirir. 4 günde 1 kez 3 tane hurma yiyerek kalp sağlığınızı koruyabilirsiniz.

Forumda Tartışın

{Şifalı Bitkiler} kategorisinde ki Kuru Meyvelerin Faydaları başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI