Kuru Ciltler İçin Doğal Maskeler

Kuru Ciltler İçin Doğal Maskeler
  • 1 Star
    Loading...

Kuru Ciltler İçin Doğal Maskeler: Cilt yapısı kuru olan kişiler ciltlerini nemli tutmak için doğal tariflerden faydalanabilirler. Düzenli olarak nemlendirici uygulanmayan ciltlerde kuruma sorunu ortaya çıkabilmektedir. Kuruyan cilt daha kolay kırışır ve olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize sebep olur.

Kuru Ciltler İçin Doğal Maskeler

Cilt yapısı kuru olan kişiler ciltlerini nemli tutmak için doğal tariflerden faydalanabilirler. Düzenli olarak nemlendirici uygulanmayan ciltlerde kuruma sorunu ortaya çıkabilmektedir. Kuruyan cilt daha kolay kırışır ve olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize sebep olur.

Kuru Ciltler İçin Doğal Maskeler

1 yemek kaşığı bal 1 adet yumurta sarısı 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve hazırlamış olduğunuz karışımı yüz ile boyun bölgesine sürün. 15 dakika kadar bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayıp temizleyebilirsiniz. 3 günde 1 tekrarlayarak cildinizi nemlendirebilir ve besleyebilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Kaymak Maskesi

1 çay kaşığı bal 1 çay kaşığı kaymak 2 damla portakal yağı

Malzemeleri belirtilen ölçülerde bir araya getirip cildinize sürün ve 20 dakika bekledikten sonra temizleyin. Maskeyi cildinizden temizledikten sonra ılık süt ile temizleyin ve 5 dakika sonra durulayın.

Kuru Ciltlere Bakım Maskesi

1 bardak süt 2 yemek kaşığı yulaf içi 1 çay kaşığı bal

Süt ve yulaf içini kaynatıp soğuduktan sonra bal ilave edin ve ılık şekilde yüzünüze sürün. 10 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyin. Haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Parlatıcı Nem Maskesi

1 adet elma 1 yemek kaşığı krema

Elma kabuklarını soyup rendeleyin ve kremayı ilave edip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz maskeyi yüzünüze sürüp 10 dakika bekleyin ve ardından temizleyin. Haftada 2 kere kullanılabilen maskeyi dekolte bölgesine de sürebilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Besleyici Nem Maskesi

1 adet yumurta beyazı Kahve fincanının çeyreği un 1 yemek kaşığı bal 1 çay kaşığı gliserin

Listedeki malzemeleri karıştırıp yüzünüze sürün. 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kere düzenli olarak kullanılabilir.

Yaşlanma Karşıtı Nemlendirici Maske

1 yemek kaşığı zeytinyağı 2 yemek kaşığı haşlanmış kabak 1 tatlı kaşığı badem yağı

Kabağı haşlayıp ezin ve zeytinyağını ilave edip karıştırın. Hazır hale gelen karışımı cildinize sürüp 20 dakika bekleyin ve sonrasında ılık suyla yıkayıp temizleyin. Haftada 2 kere tekrarlayabilirsiniz.

Forumda Tartışın

{Bitkisel Kürler} kategorisinde ki Kuru Ciltler İçin Doğal Maskeler başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI