Kozmik şifa şerbeti nasıl hazırlanır?

Kozmik şifa şerbeti nasıl hazırlanır?
  • 1 Star
    Loading...

Birçok kişi şifa bulmak için kozmik şerbeti denemek ister. Bizlerde sizlere kozmik şifa şerbeti yapılışı hakkında bilgiler sunduk. Merak ettiğiniz kozmik şifa şerbeti nasıl yapılır makalemizin devamından öğrenebilirsiniz.

Kozmik şifa şerbetinin günümüzde sıkça rastlanan birçok hastalığın tedavisinde önemli bir yeri bulunduğunu söyleyen Prof. Dr. Ahmet Maranki, bu şerbetin Osmanlı şerbetinden esinlenerek ortaya çıktığını da belirttikten sonra denemek isteyenler için kozmik şifa şerbetinin tarifini verdi. Kozmik bilimin hayatımıza büyük yer kaplamasına vesile olan Maranki’nin önermiş olduğu şifalı şerbetin tarifi şöyledir:

Malzemeler

1 litre su 150 gram bal 1 adet limon 1 adet portakal 2 adet kivi 5 dal dere otu 6 dal nane 4 dal tere 8 dal maydanoz 2 dal fesleğen 3 dal reyhan

Hazırlanışı

Öncelikle meyvelerin kabuklarını soyun ve dört dilime ayırın. Malzemede yer alan bir litre suyun içine koyun ve 4 dakika kaynatın. Ardından yeşillikleri de ekleyin ve 15 dakika demlemeye bırakın. Son olarak kozmik şifalı şerbeti süzün ve ılıdıktan sonra bal ile tatlandırarak için.

Kozmik şifa şerbeti nasıl hazırlanır? başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI