Keten Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır?

Keten Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır?
  • 1 Star
    Loading...

Keten tohumu genel olarak ılıman iklimlerde yetişmesi ile tanınmaktadır. Günlük hayatımıza takviyelerde bulunacak, sağlığımızı koruyacak ve zinde tutacak bir çok özelliğe sahiptir. Evimizde doğal yollar ile sağlıklı yaşam önerilerinin çoğunda keten tohumunun değeri çok yüksektedir. Listede genel olarak ilk başlarda ismi olan keten tohumu bir çok hastalığı önlemek için uzmanlar tarafından önerilmektedir. Keten tohumunun faydaları saymak ile bitmez.Keten tohumu nasıl kullanılır sorusunun cevaplarını Sagliksiteniz.com sizin için veriyor.

Keten Bitkisi

Keten, Akdeniz havzasında yetişen, boyu 30 ile 100 cm arasında olan bir bitkidir. Yukarıya doğru yeşillenen gövdesi vardır. Yapraklarının ucu uzun ve sivridir Ketenin çiçekleri mavi renkte olup, meyveleri yaz ayının sonlarında olgunlaşır. Kahverenginde olan meyvelerin içinde 2 adet tohum bulunur. Keten bitkisi özellikle ılıman iklimlerde yetişen bir bitkidir.

Keten tohumu faydaları

Keten tohumunun bir çok yararı bulunmaktadır. Bunlardan birincisi, kolestrolü düşürmesi, felç ve kansere iyi gelmesidir. Keten tohumu aynı zamanda mide hastalıklarına da iyi gelen bir şifalı bitkidir. Mide iç duvarlarını temizler böylece barsakları çalıştırır ve kabızlığı önler. Unutkanlık problemi olanlar için, keten tohumu oldukça faydalıdır çünkü keten tohumu hafızayı kuvvetlendirir ve unutkanlığı ortadan kaldırır. Bunların dışında keten tohumu, kan şekerini ayarlar, deri hastalıklarına iyi gelir ve iyileştirir. Vücuttaki yaraların çabuk iyileşmesini sağlar ve destekleyici bir gıda olur. Keten tohumu, kemik ve kaslara iyi gelir. Bazı solunum yolu hastalıklarına da keten tohumu önerilmektedir. Deri ve organların etrafında bulunan dokuları yeniler yani hücre yenileyici özelliği taşır.

Keten Tohumu Yağı Nasıl Kullanılır? başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI