Keçiboynuzu nasıl yenmeli?

Keçiboynuzu nasıl yenmeli?
  • 1 Star
    Loading...

Şifalı bitkiler arasında en faydalılar listesinde baş sıralarda yer alan keçiboynuzu, birçok hastalığın doğal tedavisinde önemli bir role sahiptir. Doğru bir şekilde kullanıldığı zaman keçiboynuzunun iyi gelmediği hastalık yoktur. Cinsel sağlık problemlerinden tutunda bağırsak hastalıklarına kadar yarar sağlayan keçiboynuzu, düzenli ve doğru şekilde tüketilmelidir. Peki, keçiboynuzu nasıl tüketilmeli?

Keçi boynuzunu doğru şekilde yemenin yararları konusunda bilgi sahibi olmak isteyenlere ilk önerimiz, keçiboynuzunu pekmez olarak tüketmektir. Keçiboynuzu meyvesi doğrudan yenebileceği gibi, kür halinde de tüketilebilir. Keçiboynuzzu tohumu, nektarı, çekirdeği, tozu da yenebilir.

Harnup olarak da isimlendirilen keçiboynuzuzu ısırarak yiyebilirsiniz. Özenle seçtikten sonra iyice yıkayarak keçiboynunuzu yiyebilirsiniz. mümkün olduğunca az kırılmış, aşırı büyük veya çok küçük olmayan tanelerdi yemeye özen gösterin ve mutlaka taze olarak tüketin. Sert olan keçiboynunuzu yemekte zorlanıyorsanız, önce bir süre ılık temiz suda ıslatılıp yumuşadıktan sonra yiyebilirsiniz.

Keçiboynuzu nasıl yenmeli? başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI