Kas Yırtılması İçin Bitkisel Reçeteler

Kas Yırtılması İçin Bitkisel Reçeteler
  • 1 Star
    Loading...

Kas Yırtılması İçin Bitkisel Reçeteler; Yanlış ve bilinçsiz yapılan hareketler, birden başlanan aşırı tempolu spor, ağır kaldırma, yanlış hareket, bir anlık boşluk gibi olaylar sonrasında meydana gelen kaslarda şiddetli ağrıya ve de kasılmaya neden olan rahatsızlığa; kas yırtılması adı verilir. Kas yırtılması çoğu zaman aşırı bir ağrı, şiddetli yanma, bölgesel sızı gibi belirtiler ile kendini gösterir. Bu gibi durumlarda en iyisi ve en mantıklısı en yakın sağlık kuruluşuna giderek doktorunuza danışmak olmalıdır.

 

Kas Yırtılması Nasıl Önlenir?

Kas yırtılmasını önlemek için yapılan en önemli hareketlerden bir tanesi, gerek spor yaparken, gerek günlük hayatınızda, gerek de bir eşya bir yük taşır iken ani ve yanlış hareketlerden uzak durmak.

Kas Yırtılması İçin Bitkisel Reçeteler

Kas Yırtılması İçin Bitkisel Reçeteler

Kas Yırtılmasına İyi Gelen Bitkiler

Kaslarınızda şiddetli ağrı, yanma hissettiğinizde ve kas yırtılması olduğunu düşündüğünüzde aşağıda ki yer alan reçetemizi uygulamalı ve sonra acilen doktora gitmelisiniz. Bunu kalıcı bir çözüm olarak değil de, bir ilk yardım olarak düşünmelisiniz.

İşte o reçete;

 

Malzemeler;

  • Sargı bezi
  • 1 bardak kepek,
  • Sirke,
  • Su

 

Hazırlanışı;

Önce sargı bezini açın hazır edin, bir yandan da kepeğin üzerine biraz biraz su ve sonrasında da bir miktar sirke ekleyerek bir karışım, krem haline getirin. Hamur haline gelen bu karışımı orta ateşte yavaş yavaş karıştırarak hafif ısıtın. Fazla ısıtmanız cildinize değdiğinde yanmasına neden olacaktır bu yüzden dikkat edin. Eğer fazla ısındı ise parmağınızla yanmadan kontrol edin ve hafif soluklanmasını bekleyin. Daha sonra ağrı olan bölgeye bu yaptığınız karışımı koyarak üzerine de sargı bezini koyun ve düzgünce fazla sıkmadan sarın.

Hastaneye gidene kadar sizi idare edecek ve biraz da olsa acınızı dindirmeye yardım edecektir.

yalova escort

OKUYUCU YORUMLARI