Kabızlığa hangi bitki çayı iyi gelir?

Kabızlığa hangi bitki çayı iyi gelir?
  • 1 Star
    Loading...

Uzun bir süredir kabızlık problemi ile karşı karşıyaysanız, kabızlığa iyi gelen bitki çayları sayesinde yaşadığınız bu sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Kabızlığa iyi gelen bitki çayları başında incir kürü gelmektedir. Hazırlayacağınız incir çayı ile kabızlık sorununa doğal çözüm bulabileceksiniz.

Bağırsakların rahat bir şekilde çalışmasını sağlayacak olan lif bakımından zengin bir gıda olan incir ile kabızlığa doğal çözüm mümkün. İncir kürü ile kabızlık tedavisi nasıl olur sizler için önemli bilgilere makalemizin devamında yer verdik.

Yaklaşık olarak 4 hafta boyunca incir kürünü denemelisiniz. İncir çayı hazırlayarak düzenli bir şekilde içmek kabızlığın bitkisel tedavisi için uygulanacak en etkili yöntemdir.

Malzemeler

 

Beş adet kuru incir Bir bardak sıcak su

Yapılışı

 

Kuru incirleri iyice yıkayın. Sıcak suyun içine yıkadığınız kuru incirleri atın ve en fazla iki saat bekletin. İncirler iki saat içinde şişecektir. Akşam yatmadan önce incirler yenecek ve üzerine bir bardak su içilecek. Düzenli olarak 3-4 hafta uyguladığınız zaman kronik kabızlık sorununuz geçecektir.

Dikkat, Şeker hastaları uygulamamalıdır!

Kabızlığa hangi bitki çayı iyi gelir? başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI