İdrar Torbası İltihabı İçin Bitkisel Reçeteler

İdrar Torbası İltihabı İçin Bitkisel Reçeteler
  • 1 Star
    Loading...

İdrar Torbası İltihabı İçin Bitkisel Reçeteler

Boşaltım sistemi organlarımızdan biri olan idrar torbasında meydana gelen iltihaplanmalar gayet rahatsızlık verici, ağrılı, bazen dayanılmaz boyutlara ulaşan rahatsızlık çeşididir.

Öyle ki idrar torbanızda meydana gelen iltihaplanma sonucunda tuvaletinizi yaparken dahi son derece ağrı, acı ve rahatsızlık hissedersiniz.

Özellikle içine girmiş bulunduğumuz soğuk kış aylarında daha sık karşılaşılan bu rahatsızlıktan korunmak için günde en az 3 ile 3,5 litre arasında su içmelidir.

 

İdrar Torbasındaki İltihabı Atmak İçin Bitkisel Kürler

Altın başak otu kürü; altın başak otu, mikrop öldürücü ve yok edici özelliği sayesinde, idrar yolu iltihaplanmasının en büyük düşmanıdır. Zaten iltihaplanma da mikroplar yüzünden meydana gelir. Kürün hazırlanışı işe şu şekilde;

2 çay kaşığı altın başak otunu kaynamış suya ekleyerek demleyin ve de biraz dinlenmeye bırakın. Daha sonra bu çaydan bir bardak için. Her gün düzenli olarak kullanmaya ve her gün kürü taze olarak hazırlamaya özen gösterin. Bunun yanı sıra her gün düzenli en az 2,5 litre su içmeyi de ihmal etmeyin.

İdrar Torbası İltihabı İçin Bitkisel Reçeteler

İdrar Torbası İltihabı İçin Bitkisel Reçeteler

Limon kürü; limonun son derece vitaminli, mikrop öldürücü bir bitki olduğunu hepimiz biliyoruz. İşte limonun faydalı olduğu noktalardan bir tanesi de, idrar yolu iltihabını vücuttan atmak. Her gün düzenli olarak limon tüketmek ve ya da suyunu içmek mikropların ölmesine yardım ederek iyileşmenizi destekler.

Maydanoz kürü; maydanozun çok iyi bir ödem, bir iltihap söktürücü olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu yüzden bu rahatsızlıkta da iltihabın en büyük düşmanlarından bir tanesi maydanoz. Maydanozu ister yiyerek isterseniz de 1 yemek kaşığı maydanozu, kaynamış duya ekleyip demleyerek, tıpkı çay gibi, günde 3 bardak tüketerek kurtulabilirsiniz.

Maydanoz çok iyi ve çok etkili bir idrar söktürücü olduğundan aynı zamanda tüm mikrobu da vücudunuzdan arındırır.

Oğul otu kürü; bu kürde tedavi boyunca toplam 25 bardak içmeniz size kâfi gelecektir. Kullanımı ve hazırlanışı ise şöyle; bir tutam oğul otunu suya koyun ve kaynatın, hazırladığınız suyu demleyip dinlendirdikten ve de hafif ılıdıktan sonra, günde en az 2 bardak olmak kaydı ile için. Eğer her gün düzenli olarak sabah ve akşam birere bardak içer iseniz kürünüz 12 gün sonra bitmiş olacak. İşte bu kadar basit.

Siz de yukarıda vermiş olduğumuz kürlerimizi düzenli olmak şartı ile uygular ve de kullanır iseniz kısa süre içerisinde siz de sonucu fark edeceksiniz. Ve şikâyetlerinizde de ağrılarınızda da gözle görülür ve hissedilir bir şekilde azalma olduğunu fark edeceksiniz.

İdrar yolu iltihabından ilaç kullanmaksızın kurtulmak ve iyileşmek bu kadar kolay. Hepiniz evde hazırlayacağınız bu bitkisel kökenli kürleri, yan etkisi olmaksızın gönül rahatlığı ile içebilir ve tüketebilirsiniz. Geçmiş olsun.

erzurum escort

OKUYUCU YORUMLARI