Hurmanın faydaları nelerdir?

Hurmanın faydaları nelerdir?
  • 1 Star
    Loading...

Hurmanın faydaları

Ramazan ayında oruç açarken sıkça yemiş olduğumuz hurmanın sağlığa faydaları hakkında yapılan araştırmalarda hafızanın gelişimine katkısı olduğu, yüksek kolesterolü düşürdüğü, ülser ve böbrek yetmezliği gibi sorunların önüne geçtiği ortaya çıktı. Hurmanın sağlığa yararları bu kadarla da bitmiyor, sevilen meyve hurmanın faydaları arasında kanser önleyicisi etkisi de yer alıyor.

Hurmanın sağlığa faydalarından biride, bebeklerin beyin gelişimine katkı sağlamasıdır. Sindirim sisteminin de düzenli çalışmasını sağlayan hurma, sadece ramazanda ve oruçta değil yıl boyu tüketilmesi gerekiyor. Hurma yemenin faydalarından biri de kansızlık gibi sorunu gidermesidir. Kan değerleri düşük olan kişilerin düzenli olarak hurma yemesi kan değerlerini hızla yükseltmektedir.

Lif bakımından da zengin olan hurma, kolon, göğüs ve rahim kanseri gibi kanser hastalıklarının riskini minimuma indiriyor. Damar tıkanıklığı ve yaşlanmanın önlenmesine da katkısı bulunan hurmanın lohusalık yaralarını çabuk iyileştiren bir ilaç olduğu da yapılan araştırmalarla ortaya çıktı. Hurma, ihtva ettiği yüksek besin değerleri ile sağlık açısından çok faydalıdır.

Hurmanın faydaları nelerdir? başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

instagram beğeni satın al

OKUYUCU YORUMLARI