Hünnap meyvesi nasıl kullanılır?

Hünnap meyvesi nasıl kullanılır?
  • 1 Star
    Loading...

Kolesterolden tutunda kalp hastalıklarına kadar, diyabetten tansiyon yüksekliğine kadar, grip ve nezleden astıma kadar birçok hastalığa faydalı bir bitkidir hünnap. Hünnap ağacının vermiş olduğu meyveleri doğru şekilde kullanmak, hünnap meyvesinin bir.ok sorunu ortadan kaldırmasını sağlar. Peki, hünnap nasıl kullanılır?

Hünnap ağacından toplanan meyveler kuru veya yaş olarak kullanılabilir. Hünnap meyvesini kuru olarak kullanmak istiyorsanız güneşte bir süre bekletmeniz ve kendiliğinden kurumasını sağlamanız gerekir. Bu şekilde kurutulan hünnap meyvesi çerez olarak tüketilebilir. İsterseniz kuru hünnap meyvesinin reçelini de yapabilir ya da suda sadece kaynatarak suyunu da içebilirsiniz.

Hünnap meyvesinin yeşil olanı sabahları aç karına yenebilir. Bu şekilde kolesterol yüksekliği sorunu olan hastaların bu derdinden kurtulmalarına yardımcı olur. Hünnap yaprağından yapacağınız bitkisel çay ise astıma çok iyi gelir. Ayrıca hünnap yaprağı çayı mide ve bağırsak şikayetlerine de birebir iyi gelmektedir.

Hünnap meyvesi nasıl kullanılır? başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI