Gül Suyu İle Cilt Bakımı

Gül Suyu İle Cilt Bakımı
  • 1 Star
    Loading...

Gül Suyu İle Cilt Bakımı

Siyah nokta ve sivilceleri önleyen gül suyu maskeleri ile pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz. Cildinizi canlandıracak ve gençleştirecek olan gül maskeleri, evde kolayca hazırlanabilmektedir.

Doğal Gül Suyu Maskesi

Gül suyu ( 1 çorba kaşığı ) gül yağı ( 1 çorba kaşığı ) kayısı yağı ( 1 çorba kaşığı ) kabak çekirdeği yağı ( 1 çorba kaşığı ) tatlı badem yağı ( 1 çorba kaşığı ) beyaz kil ( 4 – 5 çorba kaşığı ) E vitamini ( 1 ampul ) eczaneden alınabilir.

 

Kuru ve normal cilt yapısına sahip kişiler gül suyu seçiminde alkolsüz gül suyu tercih etmelidir. Yağlı cilt yapısına sahip kişiler diledikleri gül suyunu kullanabilirler. Maskeyi hazırlamak için kullanacağınız kase cam, kaşık ise tahta kaşık olmalıdır. Bu sayede yağlara zarar vermeden maskeyi hazırlayabilirsiniz. Listede yer alan malzemeleri cam kasenin içine koyun ve karıştırın. Öncelikle yağları karıştırıp ardından beyaz kil ilave edin ve son olarak E vitamini ampülünü karışıma ilave edin.

 

Hazır hale gelen maskeyi bekletmeden kullanmaya gayret gösterin. Cildinizi iyice temizledikten sonra temizlenmiş cildinize hazırladığınız gül maskesini firiksiyon yaparak uygulayın. Maskeyi uygularken göz çevresine çok fazla yaklaşmamaya özen gösterin. Maskeyi cildinize uyguladıktan sonra tülbent veya gazlı bez ile yüzünüzü örtüp 20 dakika kadar bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi soğuk su yardımıyla yıkayıp temizleyin.

 

Cildi derinlemesine temizleyecek olan gül maskesi, kan dolaşımını hızlandırarak yaşlanmaya bağlı etkileri geciktirecektir. Gül maskesini 30 yaşına kadar olan bayanlar 10 – 15 günde bir uygulayabilirler. 30 yaşın üstündeki bayanlar ise 7 günde bir gül maskesini ciltlerine uygulamalıdırlar. 2 – 3 uygulamadan sonra cildinizin yenilendiğini ve daha canlı göründüğünü fark edeceksiniz.

giresun escort bayan

OKUYUCU YORUMLARI