Göz Sulanması İçin Bitkisel Reçeteler

Göz Sulanması İçin Bitkisel Reçeteler
 • 1 Star
  Loading...

Göz Sulanması İçin Bitkisel Reçeteler

Göz sulanması, özellikle de dışarı da geçen hayatımızda gerçekten de son derece rahatsız edici bir durumdur.

Hele ki bir de çalışıyor iseniz iş yerinizde veya da okuyor iseniz okul hayatınızda sizi gerçekten de etkileyecek durumlardan bir tanesi.

Hepimizin zaman zaman gözleri yaşarabilir. Bu normaldir, mesela esneyince, sabit bir noktaya uzun süre bakınca, fazla ışığa, güneşe bakınca, gözümüze toz kaçınca gibi durumlarda gözlerimiz yaşarır. Bu gayet normaldir. Ancak bunların dışında da sürekli gözleriniz yaşarıyor ise, bir sorun var demektir.

 

Göz Sulanmasına Ne İyi Gelir

İlaçlar hayatımızın her alanında olan, hastalıklarımızı iyileştirmek amacı ile kullandığımız destekleyici maddelerdir. Ancak her zaman ilaç kullanmak bizi iyileştirmenin de aksine yan etkileri yüzünden daha çok etki eder. Bu yüzden bitkilerden yardım almak her zaman için çok daha iyi ve çok daha yararlıdır. Peki, göz sulanması için de bitkisel çözümler var mıdır? Tabii ki de evet. İşte,

Göz Sulanması İçin Bitkisel Reçeteler

Göz Sulanması İçin Bitkisel Reçeteler

Göz Sulanması İçin Bitkisel Çözümler

 • Çörek otu tohumunu, iyice ezerek toz haline getirin ve de gün içerisinde sık sık koklayın,
 • Bir soğanı iyice kaynatın ve de suları ile gözlerinize sürme olarak sürün. Tabii su hafif soğumuş olmalı, aksi takdirde gözlerinizi yakarsınız.
 • Patatesin gözler üzerinde ki olumlu etkilerini hepimiz biliyoruz. Gerek gözaltı morluklarına, gerek kırışıklara, gerek gözaltı çökmelerine patates çok iyi gelen bir sebzedir. Hem yapılması kolay hem de uygulaması son derece basit olan bu kür ile göz yaşarmanızdan kurtulabilirsiniz. Patatesi rendeleyerek suyunu iyice sıkın ve bir pamuk veya da mendil yardımı ile gözlerinize tampon uygulayın.
 • Kişnişi haşlayarak suyunu gözlerinize sürün. Ve banyo yaptırın.
 • Anne sütünün sayısız faydalarını hepimiz biliyoruz. Peki, bir faydasının da göz sulanmasına iyi geldiği olduğunu duymuş muydunuz? Evet, birkaç damla anne sütü göz sulanmanızı kesmeye yardımcı olacaktır.
 • Rezene suyu ile tampon yapmak da göz sulanmanıza iyi gelecektir.
 • Aç karnına hamama gitmek de göz sulanmasına iyi gelen hususlardan. Dikkat etmeniz gereken husus kesinlikle aç karnına gitmeniz aksi takdirde bir faydasını göremeyeceksiniz unutmayın.
 • Helile adı verilen bir nevi sürme çeşidi hazırlanarak her gün gözlere sürme gibi çekilir. Düzenli kullanım sonrasında da şikâyetlerinizin azaldığını görecek siz de fark edeceksiniz.
 • İpek, hepimizin de bildiği son derece kaliteli ve doğal bir üründür. Ancak ipek sadece kıyafetler için değil bazı hastalık ve rahatsızlıklar için de kullanılır. İşte bu rahatsızlıklardan bir tanesi de göz sulanması. İpeği sürme haline getirin ve sürme yapın. Her gün düzenli olarak tıpkı sürme çekiyormuş gibi gözlerinize her gün bu hazırladığınız ipek sürmeyi düzenli olarak sürün.

erzurum escort bayan

OKUYUCU YORUMLARI