Göz İltihaplanması İçin Bitkisel Reçeteler

Göz İltihaplanması İçin Bitkisel Reçeteler
 • 1 Star
  Loading...

Göz İltihaplanması İçin Bitkisel Reçeteler

Göz sulanmasının daha da ileri ki boyutlarında meydana gelen rahatsızlıklardan bir tanesi de göz iltihaplanmasıdır.

Gözün mikrop kapması ile meydana gelen bu durum, gözde kanlanmaya, gözde yaşarmaya, gözde ağrıya ve şişmeye neden olur.

Peki, göz iltihaplanmasını engellemek için neler yapılmalı?

Göz İltihaplanması İçin Bitkisel Reçeteler

Göz İltihaplanması İçin Bitkisel Reçeteler

İşte;
Göz İltihaplanmasına İyi Gelen Bitkiler Ve Kürler

 • Tıpkı göz sulanmasında da olduğu gibi, göz iltihaplanmasında da rezene bitkisi iyice kaynatılarak süzülür ve sonra gözlere bu su ile banyo yaptırılır. İsterseniz bir pamuk yardımı ile tampon da yapabilirsiniz,
 • Ağaç mürveri olarak adlandırılan ağaç çiçeğini, kabuklarını ve de ağacın yapraklarını bir bardak suya koyun ve iyice haşlayın. Kaynadıktan sonra süzerek, gözlere banyo yaptırın,
 • 1 bardak suyun içerisine 10 gram kadar ceviz ağacı yaprağı koyup kaynatın, ardından bu suyu süzerek, gözlerinize bir pamuk yardımı ile tampon uygulayın. Veya da banyo yaptırın yani gözlerinizi bu su ile güzelce yıkayın,
 • Peygamber çiçeği olarak adlandırılan ve bilinen bitkiyi bir miktar su da kaynatın ve süzün. Bu su ile de gözlerinize pansuman yaparmışçasına uygulayın.
 • Limonun cildimiz ve vücudumuz için sayısız etkileri ve faydaları olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak göze kaçtığında yanacağını, acıyacağını düşünüyoruz öyle değil mi? Peki, ya hiç düşündünüz mü gözlerine biber gazı ile müdahale edilen kişilerin neden hemen limonlara koştuğunu. İşte bu tarifimizde de yer alan mucizevi sebze limon. Yarım limon suyunu sıkarak ılık bir bardak suyun içerisine boşaltın. ( çay bardağı olacak) daha sonra gözlerinize tampon gibi uygulayarak sürün.
 • Papatyayı toplayıp haşlayın, isterseniz aktarlarda satılan kuru papatyalardan da satın alabilirsiniz. Daha sonra bu su ile gözlerinizi yıkayın.
 • 1 bardak suyun içerisine 2 ile 6 gram kadar kırlangıç otu koyarak kaynatın suyu ile gözlerine tampon uygulayın,
 • Çınar ağacının yapraklarını alın ve 10 dal kadar suyun içerisine atıp kaynatın, oluşan sudan gözlerinize banyo yaptırın,
 • Hemame adı verilen bitkiyi ezerek toz ve sürme haline getirin bu sürmeden düzenli olarak her gün gözünüze sürün. Aldığınız aktarda yine kullanım şeklini ve dozunu sormanızda büyük fayda var. Çünkü bazı bitkiler bazı metabolizmalarda yan etkilere neden olabiliyor. Bu yüzden her bitki yararlı siye fazla miktarda kullanılıp uygulanmamalı.
 • Günlük hayatımızda da sürekli kullandığımız sürmeleri kullanmaya devam Ancak sürmenin doğal bir yapıda olmasına özen gösterin. Aksi takdirde içerisinde bol miktarda kimyasal bulunan sürmeler göze daha çok zarar vererek iltihabınızın geçmesine değil, daha çok yayılıp ilerlemesine neden olarak sizi ve sağlığınızı kötü yönde etkiler.
 • Zeytin ağacının, gövde kısmından kabukları bir miktar soyulur ve ateşte yakılarak kül haline geldikten sonra sürme haline getirilir ve göze sürülür.

düzce escort bayan

OKUYUCU YORUMLARI