Göz Altı Torbaları İçin Doğal Çözümler

Göz Altı Torbaları İçin Doğal Çözümler
 • 1 Star
  Loading...

Göz Altı Torbaları İçin Doğal Çözümler

Her yaşın ayrı bir güzelliği olsa da göz altı torbaları nedeniyle pek çok kişinin canı sıkılır. Herkes daha genç ve pürüzsüz görünümün peşindedir. Yılların yüzümde meydana getirdiği etkileri aynaya baktığında görmek istemeyiz.  Gelişen teknolojiyle birlikte göz altı torbaları için da etkili çözümler ortaya çıkmıştır. Hem kadın hem de erkekler için uygulanan yeni yöntemler sayesinde ışıl ışıl, parlak ve genç bir görünüme sahip olmak hiç zor değil.

Göz Altı Torbalarının Oluşma Nedenleri

Göz altı torbaları pek çok kişide karşı karşıya kalınan sorunlardan biridir. Aşırı kahve tüketmek, uykusuz kalmak, aşırı yorgunluk nedeniyle göz altı torbalarının oluşması muhtemeldir. Önemli bir cilt problemi olarak karşımıza çıkan göz altı torbaları oluşumu gözün altında bulunan derininincelmesi ve savunmasız bir hal alması nedeniyle ortaya çıkar. Zaten göz altında bulunan deri vücudun en ince tabakasıdır. Yaşlanma ve diğer belirtilerin ortaya çıkmasıyla birlikte göz altındaki deri çok daha fazla savunmasız hale gelmektedir. Kişilerde meydana gelen ilk kırışıklığın oluşma yeri göz ve çevresidir.  Göz altı oluşma torbaları oluşma nedenleri şunlardır:

 • Hormonal dengesizlikler
 • Göz hastalıkları
 • Yoğun bir şekilde kafein kullanmak
 • Sarkık yanak kaslarına sahip olmak
 • Hamilelik
 • Cildin elastik yapısının gitgide bozulması
 • Aşırı bir şekilde çalışan göz kasları
 • Sinüzit
 • Uykusuzluk ve yorgunluk
 • Tiroit
 • Demir eksikliği
 • Sigara kullanmak

Gözler yüzün en önemli bölgelerinden biridir. Odak noktası diye adlandırabileceğimiz gözlerimizle ilk teması sağlıyor ve dikkati bu bölgede yoğunlaştırıyoruz. Bu sebeple göz altı torbaları görünümü ve estetiği ortadan kaldırmakta ve istenmeyen bir durumla karşı karşıya kalmanıza neden olmaktadır. Göz altı torbası olan kişilerin çok daha yaşlı göründüğü unutulmamalıdır.  Göz altı torbalarını makyajla saklamak da mümkün değildir.

 

Göz Altı Torbaları İçin Doğal Çözümler

Göz Altı Torbaları İçin Doğal Çözümler

 

Göz Altı Torbaları İçin Bitkisel Tedavi

Çilek

Göz altı torbalarının olumsuz görüntüsünü hafifletmek ve daha hoş bir görünüme sahip olmak için kullanılan doğal yöntemlerden biri de çilektir. Çilek kürünü hazırlamak için çilekleri iyice yıkayın ve dilimleyin. Ardından dilimlemiş olduğunuz çilekleri göz altınıza koyun ve 10 dakika kadar bekleyin. Yavaş yavaş göz altı torbalarında hafifleme ve iyileşme görebilirsiniz. Çilek kürünü haftada 2 defa uyguladığınızda zamanla göz altı torbalarınızın kaybolduğuna şahit olabilirsiniz.

 

Çay Poşeti ve Zeytinyağı

Göz altı torbalarında kullanılan bir başka yöntem ise çay poşeti ve zeytinyağıdır.  Göz altı torbaları için bir mucize niteliği taşıyan bu yöntemi hazırlamak için öncelikle çay poşetlerini demleyin ve çıkarıp buzdolabında soğutun. Ardından göz altlarınıza zeytinyağı sürün ve üzerine çay poşetlerini koyun. Kısa sürede çayın içerisinde bulunan etken madde sayesinde kısa sürede göz altı torbalarınız inecektir.

 

Kahve

Kahve telvesinin birçok cilt problemine karşı etkili olduğu bilinmektedir. Selülit ve çatlak tedavisine çok etkin olarak kullanılan kahve telvesi göz altı morluklarının ortadan kaldırılması için d kullanılır. Özellikle göz altı torbalarının toparlanmasında başarılı bir yöntem olan kahve telvesi kısa sürede etkili bir sonuç doğurmaktadır. Kahve tüketmeyi seviyorsanız kahvenizi içtikten sonra kahve telvesini ayırıp göz altlarınıza sürebilirsiniz.

 

Patates

Göz altı torbası tedavisinde patates oldukça etkili bir yöntemdir. Patatesi soyun ve dilimleyin. Dilimlediğiniz patatesleri göz altınıza koyun ve bir süre dinlenin. Uyandığınızda çok daha iyi bir görüntüyle karşılaşabilirsiniz. Patates hem göz altı torbalarında hem göz altı morluklarında hem de göz yorgunluğunda kullanılmaktadır. Göz altı torbaları için pahalı  ürünler kullanmak yerine doğal ürünleri tercih edebilirsiniz.

 

çorum escort

OKUYUCU YORUMLARI