Ekinezyanın Faydaları

Ekinezyanın Faydaları
  • 1 Star
    Loading...

Ekinezyanın Faydaları: Şifalı bitkiler arasında yer alan ekinezya, soğuk algınlığı ve ağrılarda sıklıkla kullanılır. Ekinezyanın kullanımı ve faydaları hakkında bilgi edinerek bu mucizevi bitkinin yararlarından sizler de faydalanabilirsiniz.

Ekinezyanın Faydaları

Şifalı bitkiler arasında yer alan ekinezya, soğuk algınlığı ve ağrılarda sıklıkla kullanılır. Ekinezyanın kullanımı ve faydaları hakkında bilgi edinerek bu mucizevi bitkinin yararlarından sizler de faydalanabilirsiniz.

Ekinezyanın Faydaları Nelerdir?

Soğuk algınlığı durumlarında ekinezya bitkisi ile kısa zamanda hastalığı atlatabilirsiniz. Grip ve nezle gibi hastalıklarda tedavi edici özellikler gösterir. Vücudun güçsüz düşmesi durumlarında savunma sistemini güçlendirmek için kullanılabilir. İltihaplı hastalıkların tedavisinde kullanılabilir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılabilir. Ciltte meydana gelen alerjik durumlarda ekinezya bitkisinden faydalanabilirsiniz. Böcek sokması durumlarında ekinezya bitkisi faydalı olabilmektedir.

Ekinezya Hangi Durumlarda Kullanılır?

Bağışıklık sistemi ile alakalı otoimmün hastaları ekinezya bitkisini kullanmamalıdır. Çocuklarda kullanılmamalıdır. Ekinezya bitkisi 10 gün ara verilmeden tekrar kullanılmamalıdır. İlaç kullanıyorsanız ekinezya bitkisini kullanmadan önce doktorunuza danışın. Hamile ve emziren annelerin ekinezya bitkisi kullanmaması gerekmektedir. Günde 1 bardaktan fazla içilmemelidir.

Ekinezya Çayı Hazırlama

2 tatlı kaşığı kuru ekinezya Yarım litre su

Suyun içinde ekinezya bitkisini 3 dakika kadar demleyin. 1 bardaktan fazla tüketmeyin. Ekinezya çayını 15 gün içtikten sonra 15 gün ara vermek gereklidir.

Forumda Tartışın

{Şifalı Bitkiler} kategorisinde ki Ekinezyanın Faydaları başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI