Dökülen Saçlara Bakım Maskeleri

Dökülen Saçlara Bakım Maskeleri
  • 1 Star
    Loading...

Dökülen Saçlara Bakım Maskeleri

Sağlıksız saç derisi, stres yada yanlış kullanılan kozmetik ürünler nedeniyle saç dökülmesi meydana gelebilmektedir. Dış faktörler nedeniyle saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız, sizlere önermiş olduğumuz doğal bakım uygulamaları ile saçlarınızı canlandırabilir ve dökülmelerini önleyebilirsiniz.

Dökülen Saçlara Bakım Maskesi

3 diş sarımsak Yarım su bardağı zeytinyağı

Sarımsakları soyun ve havanda dövdükten sonra zeytinyağını ilave edip karıştırın. Banyodan yarım saat önce bu karışımı saç diplerine yedirin ve bu uygulamayı haftada 2 yada 3 kere tekrarlayın. Düzenli kullanım sonrasında saç dökülmesi sorununu ortadan kaldıracaktır.

Yağlı Saçlara Bakım Maskesi

1 avuç karanfil kurusu 1 litre su

Karanfilleri suyun içine atıp kaynaması için ocakta bekletin. Su kaynadıktan sonra ocağı kapatıp ılıyana kadar demlenmesi için bekleyin. Karışım ılıdıktan sonra suyu süzün ve elde etmiş olduğunuz su ile saçlarınızı komple ıslatın. 2 yada 3 saat kadar bu şekilde bekleyin. Sürenin sonunda saçlarınızı durulayıp temizleyebilirsiniz. Saç dökülmelerini önleyen bu kür, aynı zamanda saç tellerinin kalınlaşmasını da sağlar.

Kuru ve Mat Saçlar İçin Bakım Maskesi

2 yemek kaşığı lavanta yağı 2 yemek kaşığı badem yağı

Eşit miktarda badem yağı ve lavanta yağını karıştırın. Saçlarınızın uzunluğuna göre karışımın oranını belirledikten sonra öncesinde temizlemiş olduğunuz saçlarınıza firiksiyon yaparak yedirin. 3 saat kadar saçlarınızda beklettikten sonra yıkayıp temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kere tekrarlanabilir.

Saç Dökülmesi Nedenleri ve Tedavisi

Saçlarınızın daha sağlıklı olması için düzenli olarak kullandığınız şampuanın içine vitamin ampulleri kırabilirsiniz. Çok sık saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız, şampuan seçiminde bitkisel şampuanları tercih ediniz. Yeteri kadar beslenemiyorsanız vitamin takviyeleri ile saç sağlığınızı korumaya çalışabilirsiniz. Bakım kremlerini saç köklerine sürmemeli, saçların uçlarına uygulamalısınız. Stresli bir yaşam, saç dökülmesi sorununun başlıca sebepleri arasındadır. Gerekli durumlarda uzman yardımı alınız.

Forumda Tartışın

{Bitkisel Güzellik,Bitkisel Kürler} kategorisinde ki Dökülen Saçlara Bakım Maskeleri başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI