Doğal Antibiyotik Nasıl Yapılır?

Doğal Antibiyotik Nasıl Yapılır?
  • 1 Star
    Loading...

Bağışıklık sistemini tehdit eden bakterilerin ortadan kaldırılması için antibiyotik ilaçlar kullanılır. Ancak uzun süre antibiyotik ilaç kullanımı bakterilerin direnç kazanmasına yol açabilir. Bu nedenle antibiyotikleri akılcı kullanmakta fayda var. Antibiyotik…

Bağışıklık sistemini tehdit eden bakterilerin ortadan kaldırılması için antibiyotik ilaçlar kullanılır. Ancak uzun süre antibiyotik ilaç kullanımı bakterilerin direnç kazanmasına yol açabilir. Bu nedenle antibiyotikleri akılcı kullanmakta fayda var. Antibiyotik ilaç kullanmak yerine, doğal antibiyotiklere yönelebilirsiniz. Hastalıkların bitkisel yollardan şifaya kavuştuğu şu günlerde, doğal ve bitkisel antibiyotik yapımı oldukça revaçta.

Doğal AntibiyotikYapımı

Bağışıklık sistemini zayıflatan antibiyotikler yerine, doğal antibiyotik kullanmayı tercih edenler için, doğal antibiyotik tarifi makalemizde yer alıyor. Tavsiye edildiği gibi kullanılan doğal antibiyotiklerin sağlık açısından büyük yararları bulunmaktadır. Doğal antibiyotik nasıl olur, yapımı ve kullanımı sizlerle.

Malzemeler

Yarım tatlı kaşığı tarçın 1 diş sarımsak 2 yemek kaşığı bal Yarım limon suyu 2 tatlı kaşığı rendelenmiş taze zencefil Yarım tatlı kaşığı kırmızı pul biber

Yapılışı

İlk limon suyunu sıkın ve biber, sarımsak, tarçın ve zencefil ekleyin. Tüm malzemeyi iyice karıştırın ve bal ekleyin. Macun kıvamına kadar karıştırmaya devam edin.
Karışımı bir kavanoza koyup, ağzını sıkıca kapatın. Yaklaşık 3 saat boyunca oda sıcaklığında bekletin ve buzdolabına kaldırın.

Kullanımı

Gün içerisinde yalnızca bir tatlı kaşığı, sabahları aç karnına tüketimi tavsiye edilir. Ancak hastalık durumunda aç karnına 3 öğün kullanılabilir.

Doğal Antibiyotik Nasıl Yapılır? başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI