Cilt Sıkılaştırıcı Yağlar

Cilt Sıkılaştırıcı Yağlar
  • 1 Star
    Loading...

Cilt Sıkılaştırıcı Yağlar: Cildin daha sıkı ve aydınlık hale gelmesini sağlayan bitkisel yağlar, cilt bakım kürlerinin içerisinde de kullanılabilmektedir. Düzenli kullanım sonrasında cilt sıkılaştırıcı bitkisel yağlar etkili olabilmektedir.

Cilt Sıkılaştırıcı Yağlar

Cildin daha sıkı ve aydınlık hale gelmesini sağlayan bitkisel yağlar, cilt bakım kürlerinin içerisinde de kullanılabilmektedir. Düzenli kullanım sonrasında cilt sıkılaştırıcı bitkisel yağlar etkili olabilmektedir.

Cilt Sıkılaştırıcı Kayısı Çekirdeği Yağı

Kayısı çekirdeği yağı cilt sıkılaştırma işlemi için kendi başına kullanılmamaktadır. Kayısı çekirdeği yağını günlük nemlendiricinizin içine karıştırarak kullanabilirsiniz. Bu uygulama cilt sıkılaştırma ve germe işlemlerini gerçekleştirecektir. Kayısı çekirdeği yağını en basit haliyle suyla karıştırıp pamuk yardımıyla cilde sürülebilir.


Cilt Sıkılaştırıcı Portakal Yağı

Vitamin ve mineral içeriği ile cildin sıkılaşıp daha gergin hale gelmesini sağlayan portakal yağı , bir parça pamuğun ıslatılıp yağdan birkaç damla damlatılması ve cildin silinmesi ile kullanılabilir. 2 günde 1 olmak üzere düzenli olarak kullanılabilir. Hassas cilt yapısına sahip kişiler haftada  1 kullanabilir.

Cilt Sıkılaştırıcı Kantaron Yağı

Cilt hücrelerini hızla yenileyen kantaron yağı, yara ve yanık tedavisinde kullanılır ve izleri etkili bir şekilde giderir. Parmaklarınıza az miktarda kantaron yağını alıp masaj yaparak cildinize yedirebilirsiniz. Haftada 1 kullanıldığında cildi sıkılaştırır ve pürüzsüzleştirir. Kantaron yağı cildinizde kızarıklık veya alerjik etki gösterdiğinde kullanmayı  bırakmalısınız.

Cilt Sıkılaştırıcı Fındık Yağı

Çatlakları önleyen ve cildi sıkılaştıran fındık yağı, katkısız olarak cilde uygulanabilir. Parmak uçlarına az miktarda alıp cilde uygulandığında sıkılaştırıcı ve nemlendirici etkiler sağlar.

Cilt Sıkılaştırıcı Yosun Yağı

Düşük etkilerde peeling etkisi yaratan yosun yağı, ölü derinin atılması ve cildin daha aydınlık görünmesini sağlar. Parmaklarınıza birkaç damla alıp doğrudan cildinize uygulayarak cilt sıkılaştırıcı etkilerinden yararlanabilirsiniz. 2 saat kadar cildinizde beklettikten sonra yıkayın ve cildinize nemlendiricinizi sürün. Haftada 1 kere kullanılabilir.

Cilt Sıkılaştırıcı Avokado Yağı

E vitamini bakımından zengin olan avokado yağı, cilt sıkılaştırmak için kullanılabilmektedir. Avokado yağını cildinize uygularken su veya sabit yağ ile seyrelterek kullanmalısınız. Pamuğu ıslattıktan sonra birkaç damla avokado yağından damlatarak kullanabilirsiniz. Haftada 2 kere uygulandığında birkaç uygulama sonrasında etkilerini göstermeye başlar.

Cilt Sıkılaştırıcı Yasemin Yağı

Sıkılaştırıcı etkilerinin yanı sıra hücreleri yenilemesiyle bilinen yasemin yağı, ıslatılmış pamuğa birkaç damla damlatılarak kullanılabilir. Cildinizin sıkılaşmasını istediğiniz bölgesine 2 günde 1 sürebilirsiniz.

{Bitkisel Yağlar,Bitkisel Güzellik} kategorisinde ki Cilt Sıkılaştırıcı Yağlar başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI