Ceviz yağı nasıl kullanılır?

Ceviz yağı nasıl kullanılır?
  • 1 Star
    Loading...

Sağlıklı beslenme, cilt sağlığını korumak ve estetik güzelliğin kalıcı olmasını sağlamak için dikkat etmemiz gereken bir çok husus, kullanmamız gereken birçok doğal yöntemler bulunmaktadır. Ceviz yağı da bunlardan bir tanesidir. Ceviz yağı cilt sağlığından saç güzelliğine, kalp hastalıklarından beyin fonksiyonlarını geliştirmeye kadar etkilidir. Ceviz yağının kullanımı hakkında bilgi edinerek hangi hastalığı nasıl yenmeniz gerektiğini öğrenmeye ne dersiniz?

Omega 3 yağ asidi bakımından çok zengin olan cevizden elde edilen bitkisel ceviz yağı aynı zamanda B1, B2, B3, E vitaminleri ile fosfor, magnezyum, çinko, demir ve kalsiyum gibi besin ögelerini bünyesinde ihtiva etmektedir. Ceviz yağı yemeklerde kullanılabilir ancak ısıtıldığında acı bir tat bıraktığı için birçok kişi sadece salatalarda kullanmayı tercih eder. İşte ceviz yağının faydaları ve kullanım alanları:

Kalp hastalıklarına iyi gelir: Doğrudan salatalara dökebilirsiniz.
Vücudun hormon seviyesini düzenler: Yemeklerde ve salatalarda kullanabilirsiniz.
Kan dolaşımını geliştirir ve böylece hipertansiyon, kalp ve damar hastalıkları önlenir.
Kırışıkları yok eder: haftada 2-3 kez kırışıklıkların bulunduğu bölgelere ince bir tabaka olarak sürebilirsiniz.
Mantar hastalıklarının tedavisinde faydalıdır: 1 adet soğan rendelenerek veya havanda dövülerek ceviz yağı ile karıştırılıp sorunlu bölgeye sürülebilir.
Beyin fonksiyonlarını geliştirir: Düşünme, öğrenme ve hafıza fonksiyonlarına yardımcı olur.

Ceviz yağı nasıl kullanılır? başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI