Cehennem topuzu faydaları

Cehennem topuzu faydaları
  • 1 Star
    Loading...

Cehennem topuzu ya da asıl bilinen adıyla alabaş sebzesi sağlık açısından mucizevi faydaları bulunan sebzelerden bir tanesidir. İzmir ilinin Ödemiş ilçesinin Bozdağ yaylasında tezgahlarda halka satışa sunulan cehennem topuzunun faydaları say say bitmiyor. Alabaşın faydaları nelerdir, alabaş hangi hastalıklara iyi gelir ve cehennem topuzu nasıl kullanılır işte detaylar:

Türkiye’de alabaş olarak isimlendirilen bu sebze yurt dışında cehennem topuzu ismini almaktadır. Alabaş sebzesinin 15 farklı çeşitte yemeği yapılmaktadır. Akciğer hastalıklarından tutunda omurga rahatsızlıklarına kadar pek çok önemli yararları bulunan cehennem topuzunun faydalarına birlikte göz atalım.

Cehennem topuzu yada alabaş faydaları şöyledir:

Cehennem topuzu özellikle de ses kısıklığı, boğaz enfeksiyonu ve öksürme gibi rahatsızlıklarda suyu içildiğinde çok faydalı oluyor. Bronşit gibi rahatsızlıklarınız varsa mutlaka alabaş suyu için. Aynı zamanda alabaşın bir diğer faydası da, kansere iyi gelmesidir. Akciğer kanserine çok faydalıdır.

Kalp damar sağlığı açısından da cehennem topuzu yararlı bir sebzedir. Kalp sağlığını korur, damar sağlığını korur. İhtiva ettiği folik asit ve demir ile gebelere de çok faydalıdır. Anne karnındaki bebeğin omurga rahatsızlığı ile doğma ihtimali ortadan kaldırır. Felç riskini azaltır, romatizmayı hafifletir, anne sütünü arttırır ve bademcik enfeksiyonuna iyi gelir. Aynı zamanda alabaş yararlarından son olarak bahsedeceğimiz etkisi de, kilo vermeye yardımcı olmasıdır.

Cehennem topuzu faydaları başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI