Çay ağacı yağı faydaları nelerdir?

Çay ağacı yağı faydaları nelerdir?
  • 1 Star
    Loading...

Dünyada yaygın bir kullanıma sahip olan çay ağacı yağı, mantarlara, virüslere çok iyi gelmekte tam bir doğal iyileşme sağlamaktadır. Cilt güzelliğinden tutunda ayak mantarına gibi cilt problemlerine çok faydalı olmakta ve aynı zamanda deodorant olarak da kullanılmaktadır. Çay ağacı yağının yararlarına hep beraber göz atalım.

Çay ağacının faydaları saymakla bitmiyor. Hem temizleyici hem de iyileştirici özelliği ile yaygın bir kullanım alanına sahiptir, çay ağacı yağı. Karın ve bağırsak rahatsızlıklarında kullanılan çay ağacı, aynı zamanda deniz yaralarında, diş kanamasında ve sinirli durumlarda rahatlamada da kullanılmaktadır.

Tam bir antiseptik özelliği bulunan çay ağacı yağı eskiden savaşlarda askerler tarafından dezenfektan olarak kullanılırdı. Dudaklarda ve genital organda meydana gelen uçukların tedavisinde de çay ağacının faydaları bulunur. Böcek ve sinek sokmalarında, ayak yaralarında, dolama ve tırnak batmalarında da çay ağacı yağı kullanılabilir. Banyo suyunuzu da çay ağacı yağı ekleyebilirsiniz.

Çay ağacı yağı faydaları nelerdir? başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

twitter takipçi satın al

OKUYUCU YORUMLARI