Çam terebentin nasıl kullanılır?

Çam terebentin nasıl kullanılır?
  • 1 Star
    Loading...

Çam terebentin yağı

Buhar distilasyon yöntemi ile elde edilen çam terebentin hem cilt hem de saç sağlığı ve güzelliği açısından sağlığa faydalı bitki yağları arasındadır. Reçine asidi, kokofan ve pinen ihtiva eden çam terebentin kullanımı da oldukça basittir. Düzneli kullanıldığı zaman saçları gür ve parlak olmasını, uzamasını sağlıyor, cildin ise daha genç kalmasına etki ediyor. Üstelik egzema ya da dermatit gibi cilt sorunlarının tedavisinde de kullanılır.

Çam terebentin saçlar için kullanılmak isteniyorsa, saç diplerine diplere masaj yapılmalı ya da şampuanların içine karıştırılmalıdır. Böylece hem saçların dökülmesi engellenir hem de saçlar daha sağlıklı, canlı ve parlak şekilde hızlıca uzar. Solunum sıkıntısı çeken, astım, romatizma ve şeker hastalığı olanlar ise çam terebentini gün içinde 2 defa bir çay bardağı suya ya da şekere 1–2 damla damlatılarak içmelidir.

Cilt sağlığı ve güzelliği için ise çam terebentin cilde masaj yaparak uygulanmalıdır. Çam terebentin yağını bir iki damla parmak uçlarınıza damlatın ve yüzünüze ya da sorunlu cilt bölgesine yuvarlak hareketlerle masaj uygulayın. Sinüzit hastalığının tedavisi için de sabah ve akşamları burna 1-2 damla damlatılmalıdır.

Çam terebentin nasıl kullanılır? başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

www.escortperl.com

OKUYUCU YORUMLARI