Bronşite iyi gelen bitkiler nelerdir?

Bronşite iyi gelen bitkiler nelerdir?
  • 1 Star
    Loading...

Akciğerin hava yollarının daralmasından kaynaklı ortaya çıkan kış aylarında en sık rastlanan sorunlarınbaşında gelen bronşite iyi gelen bitkiler sayesinde, bu rahatsızlığın kronikleşmesini önleyebilir ve hastalıktan kısa sürede tamamen kurtulabilirsiniz. Kıl, toz, yumurta, süt, asprin, çiçek tozu gibi etmenler bronşit hastalığına yol açmaktadır. Tedavi boyunca bu etkenlere karşı önlem alınmalıdır. Peki, bronşit nasıl tedavi edilir hangi bitkiler bronşite iyi gelir?

At kuyruğu, biberiye, çemen, ebegümeci, hünnap, ısırgan otu, sinirli ot, semiz otu, Adam otu, ban otu, Lavanta ve Mahlep bronşite iyi gelen şifalı bitkilerdir. Bu bitkileri yemeklerde, salatalarda kullanabilir ve çayını içebilirsiniz.

Bronşite iyi gelen bitki kürleri tarifine göz atarak, bronşitten doğal yöntemlerle evde hazırlayacağınız bitkisel karışım ve çay tarifleri ile kurtulabilirsiniz.

Sarımsak, bal ve Tereyağı sütle karıştırılır ve hazırlanan karışımdan yenir.
Nane çayı, Ada çayı ve lahana bal ile karıştırılır ve içilir.
Lahana sapı, badem, bal ve su karıştırılır ve içilir.
Sarımsak, Adaçayı ve limon kaynatılır ve buzdolabına konur. Bundan günde bir fincan içilmesi tavsiye edilir.

Bronşite iyi gelen bitkiler nelerdir? başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI