Bitkisel Zayıflama ve Şifalı Bitkiler

Bitkisel Zayıflama
  • 1 Star
    Loading...

Bitkisel Zayıflama ve Şifalı Bitkiler

Hızlı ve kolay kilo vermek isteyen kişiler için etkili bitkisel zayıflama yöntemleri bulunmaktadır. Biz bitkisel zayıflama çaylarından bahsedeceğiz. Birçok sağlık uzmanının kilo vermeye yardımcı olduğunu söylediği bazı bitkisel çaylar hakkında bilgi vereceğiz. Herhangi bir sağlık sorununuz varsa, hamilelik ya da emzirme dönemindeyseniz bitkisel çayları içmeden önce doktorunuzdan bilgi almanız gerekmektedir.

 

Bitkisel Zayıflama Yolları

Bitkisel Zayıflama Yolları

 

Yeşil Çay

Birçok bitkisel çay listesinde yer alan yeşil çay bitkisel zayıflama çayları arasında da ilk sırada yer almaktadır. Yeşil çayın metabolizmayı hızlandırma etkisi vardır. Yüksek oranda antioksidan içerdiğinden dolayı toksinlerin vücuttan hızlıca atılmasını sağlamaktadır. İçeriğindeki kafein ise gün içerisinde kaybedilen enerjiyi arttırmaktadır. Çayın gece saatlerinde içilmemesi gerekir. Ayrıca hamilelik ve emzirme döneminde olan kadınların da kullanmaması gerekir. Şekerli ya da sütlü içilen yeşil çay kilo verme efektinin ortadan kalkmasına neden olur.

 

Kuş Otu Çayı

Kuş otu bitkisi uzun yıllardır kilo verme amaçlı kullanılmaktadır. Fakat bitki hakkında herhangi bilimsel bir araştırma bulunmadığından dolayı zayıflamaya olumlu ve olumsuz etkileri hakkında pek fazla bilgi yer almamaktadır. Kanı temizlemeye yardımcı olduğu bilinmektedir. Ayrıca harici olarak kullanılması durumunda iltihaplı yaralara, cilt kızarıklıklarına ve cilt tahrişine etkisi olduğu bilinmektedir. Çay olarak tüketilmek istenmediği takdirde salatalarda çiğ olarak kullanılabilir.

 

Oolong Çayı

Bitkisel zayıflama çayları arasında yer alan oolong çayı “camellia sinesis” bitkisinin yapraklarından elde edilmektedir. Metabolizmayı hızlandırmakta ve yağ sindirimini kolaylaştırmaktadır. Siyah ve yeşil çaydan daha farklı bir fermantasyon işleminden geçmektedir. Yapraklar yarı-fermente olarak kullanılmaktadır. Yemeklerden sonra içilen oolong çayı sindirime yardımcı olmaktadır.

 

Nane Çayı

Metabolizma ya da yağ yakma üzerinde direk bir etkisi yoktur. Fakat şişliği ve gazı aldığından dolayı diyet yapanlara önerilen çaylar arasında yer almaktadır. Nane çayı baş ağrısına, mide bulantısına, ishale ve adet sancılarına iyi gelmektedir. Nane yeşil çay ile karıştırılarak da içilebilir.

  

Zencefil Çayı

Zencefil çayı metabolizmayı hızlandırmamaktadır fakat kan şekeri seviyesini korumaya yardımcı olduğundan dolayı öğünler arasındaki tokluk hissini uzatır. Bu durumda bitkisel zayıflama adına diyete bağlı kalmayı kolaylaştırmaktadır.  Zencefil çayı sindirim sorunu ve mide ağrısı olanlar için önerilmektedir.

 

Maydanoz Çayı

Maydanoz çayı birçok diyet listesinde yer almaktadır. Hatta diyetin ilk haftasında içilmesi önerilmektedir. Fakat maydanoz çayının kilo vermeye bir etkisi yoktur. Sadece vücutta biriken su fazlasının atılmasına yardımcı olur. Bu durumda diyete bir moral ile başlamaya yardımcı olur. Bu sebeple bitkisel zayıflama çayları arasında yerini almaktadır. Maydanoz vitamin açısından da oldukça zengin bir besindir.

 

Mate Çayı

Mate bitkisi zayıflama çayı olarak kullanılan birçok çay karışımının içerisinde yer almaktadır. Mate metabolizmayı hızlandırmakta ve kabızlığa da iyi gelmektedir. Mate çayının içerisinde kafein bulunduğundan dolayı uykunuzun kaçmaması için akşam saatlerinde içmemelisiniz. Mate çayının bulantı ve çarpıntı gibi yan etkileri bulunmaktadır. Bazı bitkiler kilo vermeye yardımcı olmakta fakat bazı yan etkileri bulunmaktadır. Bitkisel zayıflama çaylarını hazırlanış ve paketlenmiş olarak alırsanız içeriğinde hangi bitkilerin olduğunu, bakanlık onayı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

 

Bitkisel Zayıflama Çayları İçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bitkisel zayıflama çayları içildiğinde dikkat edilmesi gereken bir takım faktörler vardır. Bitkisel zayıflama çayları besin olarak tüketilmekte, yan etkilerinin ise çok düşük olması nedeni ile oldukça popüler olmuştur. Bitkiler dünyasında şifa amaçlı kullanılan o kadar çay var ki tadını ve içimini beğendiğiniz çayı seçerek zayıflama formülünü de elde etmiş olursunuz. Operasyon geçirmeden sağlıklı bir biçimde kilo verme yoluna gitmiş olursunuz.

 

Bitki çaylarının metabolizmayı hızlandırıcı ve termojenik yağ yakıcı özelliği bulunmaktadır. Göbek ve basen bölgesindeki yağların erimesine yardımcı olan çaylar kitlesel kilolardan kurtulmak için oldukça tercih edilmektedir. Bitkisel zayıflama çaylarını içerken ilk olarak günlük aldığınız kaloriye dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü sarfedilen efordan fazla alınan kaloriler vücuda yağ olarak depolanmaktadır. Bunun dışında troid bezlerinde sorun olan ve hormonsal düzensizlik yaşayan kişilerde çok daha fazla kilo almaktadırlar. Bunlarla ilgili herhangi bir sağlık sorununuzun olması durumunda bir doktora başvurmalısınız.

afyon escort

OKUYUCU YORUMLARI