Biberiyenin Yan Etkileri Nelerdir?

Biberiyenin Yan Etkileri Nelerdir?
  • 1 Star
    Loading...

Şifalı bitkiler arasında çok faydalı olan biberiye, doğru şekilde kullanıldığı zaman sağlık açısından önemli etkileri bulunur. Biberiyenin yan etkisi var mıdır şeklinde aldığımız sorulara yanıt veriyoruz.

Güzel ve hoş bir kokuya sahip olan biberiye, Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgelerde yetişmektedir. Biberinin faydaları öyle fazladır ki, birçok kişi biberiyeyi çeşitli çeşitlerde kullanmaktadır. Biberiyenin yan etkileri var mıdır varsa biberiyenin yan etkisi nelerdir sizler için açıkladık.

Biberiye Akdeniz ikliminde yetişen güzel kokulu bir bitkidir. Mutfakta ve parfüm yapımında sıkça başvurulan biberiyenin sağlık açısından da birçok faydası bulunuyor. Tavuk ve kuzu yemeklerinde lezzeti artırmak için kullanılan biberiye aynı zamanda demir, kalsiyum ve B6 vitamini açısından da zengin bir bitki.

Biberiye kullanımında genellikle istenmeyen yan etkilerle karşılaşılmaz. Bununla birlikte hamile kadınlar yüksek miktarda biberiye alımından kaçınmalıdırlar. Çünkü uterus kontraksiyonuna sebep olabilir, bu da düşük yapma ile sonuçlanabilir. Yüksek tansiyonu olan insanlar biberiye kullanmamalıdırlar, çünkü kan basıncını yükseltebilir. Bazı insanlar biberiyeye karşı alerjik olabilir ve cilde uygulandığında istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirler. Epilepsi hastaları da fazla biberiye kullanmamalıdır. Biberiye yağı ağız yoluyla alınmamalıdır, tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Aşırı miktarda biberiye alımı mide bulantısı, akciğer ödemi ve bazı ciddi durumlarda koma ile sonuçlanabilir.

Biberiyenin Yan Etkileri Nelerdir? başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI