Bergamot Yağının Faydaları Nelerdir?

Bergamot Yağının Faydaları Nelerdir?
  • 1 Star
    Loading...

Bergamot yağı günümüzde çok kişi tarafından bilinmektedir ancak birçok bitkisel yağa oranla sağlık açısından çok büyük faydaları bulunmaktadır. Sizler için makalemizde bergamot yapı faydalarına yer verdik.

Bergamot yağının başlıca yararları ve kullanım alanları arasında; güzel kokusu, kasılmaların önüne geçmesi ve sindirim konusunda yardımcı olması, sedatif tesirinin olması, hafif dereceli çöküntüye iyi gelmesi, dezenfektan ve ateş düşürücü olması ilk sıralarda sayılabilir.

Bergamot yağı faydaları

Bergamot ağacı meyvesinden ele geçirilen bergamot yağı asırlardır çeşitli sıhhat meselelerinin rehabilitasyonuna yardımcı olması için geleneksel olarak tüketilen “şifalı” yağlar arasındadır.

Bergamot yağının faydaları oldukça fazladır. Çeşitli kullanım alanları bulunan bergamot yağının faydalarını sizlerle paylaştık.

Aromaterapi edici etkisi bulunmaktadır. Cilt bakımında kullanılabilir. Cilt hastalıklarını tedavi eder. Ateşi düşürür. Ağız kokusunu giderir. Doğal dezenfektan etkisi görür. Ağrıları, özellikle de sinirlerin hassasiyetini azaltır. Sindirime yardımcı olur.

Bergamot Yağının Faydaları Nelerdir? başlıklı yazımız sizlere bitkiselciniz.com tarafından sunulmuştur. Yazılarımız tedavi amaçlı değildir…
İnternetteki Bitkisel Reçeteniz 😉

OKUYUCU YORUMLARI