Basur İçin Bitkisel Reçeteler

Basur İçin Bitkisel Reçeteler
  • 1 Star
    Loading...

Basur İçin Bitkisel Reçeteler

Halk arasında basur olarak bilinen Hemoroid, makat bölgesinde şişen kan damarlarıdır. Basur memeleri bazen kanayabilir ve ağrı verici olabilirler. Ayrıca anüsünüzün etrafında ağırlık hissedebilirsiniz ve gaz çıkartırken veya büyük abdestinizi yaptıktan sonra çamaşırınızda kanla karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu rahatsızlığa neden olan en büyük etken ise kabızlıktır. Çünkü kabızlıktan dolayı bağırsağınızı
boşaltmak amacı ile kendinizi zorlayabilir ve damarların kanamasına büyümesine sebep olabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte basur problemi en çok hamile kadınlarda ve doğum yapan kadınlarda en çok rastlanmasına rağmen bireylerin en az üçte biri hemoroit ile 50 yaş sonrası karşılaşabilir.

 

Basur Nasıl Tedavi Edilir?

Hemoroit(basur, mayasıl) çeşitli sebeplerden dolayı oluşabilir. Bu sebepler şişmanlık
hareketsizlik, alkol kullanmak, meslek gereği sürekli oturur pozisyonda kalmak, lifli gıdalar ile yeterince beslenmemek sonucu kabızlıktan dolayı zorlama gibi sıralanabilir. Basur için kendiniz tedavi yapmadan önce tanı konulması için doktora başvurmanız gerekmektedir. Çünkü 2 tip basur vardır ve basur probleminin 4 derecesi vardır.  Basur tedavisi beslenme ve sağlık önlemleri ile kontrol altında tutabilirsiniz ancak çoğu kez cerrahi gerektirir. Bu yüzden basur olmamak için lifli gıdalar tüketmeniz de yarar var. Lifli gıdalar dışkılamanıza yardımcı olacağı için damarların genişlemesini engelleyecektir ve rahat dışkılama yapmanızı sağlayacaktır. Ayrıca alkol kullanımı azaltmanız, baharatlı acı yiyecekler kullanımını azaltmanız sizin yararınıza olacaktır. Tüm bunlar ile birlikte gün içinde hep aynı pozisyonda kalmaktan kaçınmalısınız ağır kaldırmamalı ıkınma durumuna kendinizi getirmemeli ve yeterli miktarda su içmelisiniz.

Basur İçin Bitkisel Reçeteler

Basur İçin Bitkisel Reçeteler

Basur Tedavisinde Kullanılan Bitkiler

Basur tedavisinde işe yarayacak bitkiler sizin dışkılamanızı kolaylaştıracak kanama gibi sıkıntılarınızdan sizleri kurtaracaktır. Bu rahatsızlığa iyi gelen bitkiler ise civanperçemi, sarı kantaron otu, altınbaşsak otu, karnıyarık otu, tavşanmemesi bitkisi gibi bitkilerdir. Bu bitkiler ile birlikte artık evinizde de saksılarda bulundura bileceğiniz aloe vera bitkisinin içindeki jel salgısını pamuğa sürerek basurunuza sürebilirsiniz. Aloe vera yanık yara ve damar tedavilerinde kullanıldığı için sizi rahatlatacaktır. Ancak bitkisel tedaviler her durumda çözüm olmaya bilir doktora başvurmayı unutmayın!

 

şanlıurfa escort bayan

OKUYUCU YORUMLARI