Baş Dönmesi İçin Bitkisel Reçeteler

Baş Dönmesi İçin Bitkisel Reçeteler
  • 1 Star
    Loading...

Baş Dönmesi İçin Bitkisel Reçeteler

Baş dönmesi rahatsızlığının altında birçok sebep bulunmaktadır.  Çeşitli hastalıklar belirtilerini baş dönemsi şeklinde gösterir.  Kalp rahatsızlığı, kolesterol, damar sertliği ve safra kesesi gibi birçok hastalık belirtisini baş dönmesi şeklinde de gösterebilir. Özellikle orta kulak iltihabı sorunu olan kişiler de sıkça görülen baş dönmesi sıkıntılı bir süreçtir.  Baş dönmesi için bitkisel tedavi uygulamadan önce baş dönmesinin sebebi öğrenilerek oluşabilecek olumsuz sonuçların önüne geçilmiş olur.

 

Tavsiye Edilen Bitki Çayları

Bütün rahatsızlıklarda olduğu gibi baş dönmesi için  bitkisel çaylar uzmanlar tarafından tavsiye edilmiştir.  Düzenli bir şekilde tüketilen bu çaylar ile baş ağrısını ez aza indirmek mümkün oluyor. Önerilen bitki çaylarından bazıları şunlardır: Arpa suyu, demir hindi, şahtere ve limon suyu kaynatılır. Kaynatılan bu karışım süzülerek içilir. Anason, incir, karabaş otu, menekşe çiçeği ve hünnap su ile kaynatılır. Elde edilen bu bitki çayı her gün bir bardak tüketilir. Bu bitki karışımlarının yanı sıra tek başına kaynatılarak tüketilen baş dönmesine iyi gelen bitkiler de vardır. Öksü otu, yavşa otu, demirhindi, limon otu, papatya ve lavanta çiçeği gibi bitkiler suda kaynatılarak içilir. Fazla miktarda tüketilmeden içilmesi ve düzenli olarak uygulanması daha etkili sonuçlar verir.

Baş Dönmesi İçin Bitkisel Reçeteler

Baş Dönmesi İçin Bitkisel Reçeteler

Uzmanlardan Tavsiyeler

İbrahim Saraçoğlu, sık aralıklarla baş dönmesi yaşayan hastalara kür tavsiyesinde bulunuyor.  Sarı ballıbaba bitkisinden yapılan bu kür etkili bir çözüm sunuyor. Bir tatlı kaşığı sarıballı baba bitkisini bir su bardağı kaynar suyun içine atın.  6-7 dakika kaynatılan bu karışımı içerek baş dönmesindeki azalmayı fark edeceksiniz. Uzmanlar tarafından önerilen bir başka baş dönmesi için bitkisel tedavi yollarından biri de susamdır.  Her gün 25 gr susam bal ile tüketilerek yenmelidir.

 

 Anason Tütsüsü

Günümüzde Vertigo (baş dönmesi) hastalığı birçok kişinin ortak problemi hâline geldi. Baş dönmesi ile başa çıkmakta bir o kadar kolaylaşmaya başladı. Baş dönmesi için bitkisel reçeteler ve uzman tavsiyeleri ile uygulanacak birçok yöntem sayesinde bu sorun artık çözümsüz değil. Bitkisel karışımlarla elde edilen çayların dışında anason tütsüsü ile de baş dönmesinin önüne geçmek mümkün.  Yakılan anason tütsüsü kuvvetlice içinize çektiğiniz zaman büyük bir rahatlama hissedeceksiniz. Yukarıda uygulayacağınız birçok yöntem ile baş dönmesine hangi bitki iyi gelir sorusunun cevabını da bulmuş olacaksınız.

kırşehir escort

OKUYUCU YORUMLARI