Baş Ağrısı ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri

  • 1 Star
    Loading...

Baş Ağrısı Ve Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Baş ağrısı gerçekten sinir bozucu bir rahatsızlıktır. Nedenlerine gelecek olursak birçok neden vardır. Onlarca iç ve dış etkenden dolayı baş ağrısı meydana gelebilir. Stres, uykusuzluk, yorgunluk, sinüzit, migren, gürültülü ortamlar, kargaşalar… Yediden yetmişe herkesin başına gelebilecek bir rahatsızlıktır baş ağrısı. En basit şekilde gerçekleşen ağrılardan biridir aynı zamanda baş ağrısı. En ufak sebepler bile baş ağrısına sebep olabilir. Trafik stresi, uykusuzluk, gürültülü ortamlar, kirli hava, ailevi sebepler… Baş ağrısının ne kadar süreceğini de kestiremeyiz. Bazen günlerce rahatsız eder bazen de birkaç saat sürer. Ağrı kesici kullanmak baş ağrısına iyi gelebilir. Tıbbi çözümlerle baş ağrısı çözülebildiği gibi bitkisel yollarla da tedavisi mümkündür.
Kullanılan Bitkiler Ve Etkileri

 

Baş Ağrısı

Baş Ağrısı

Ihlamur çayı, papatya çayı ve lavanta çayı: Stres ve aşırı gerilmeye bağlı olarak çıkan baş ağrısına iyi gelir bu bitkisel çaylar. Kişiyi sakinleştirir, yatıştırır. Suyu kaynattıktan sonra 3-4 dakika bekleyerek suyun ılımasını bekleyelim daha sonra bitki çayını ilave ederek çayımızı içebiliriz.

Zencefil, okaliptüs, yeşil çay, nane: Migren ve sinüzitin meydana getirdiği baş ağrılarına etkilidir bu bitkiler. Başın ağrıyan yerine masajla sürersek iyi bir sonuç elde edebiliriz.

İbrahim Saraçoğlu’nun kür tavsiyesi: Çok açık bir çay yapıyoruz. Bu çayın içerisine 9-10 adet kuru karanfili atıp birkaç dakika bekliyoruz. Şekersiz bir şekilde çayı içiyoruz.

Migrenin sebep olduğu baş ağrıları için yöntem: Bir bardak suyu kaynatalım. İçine bir tatlı kaşığı biberiye atalım. 9-10 dakika kısık ateşte demlensin. Demlenir demlenmez süzüp yemeklerden sonra içelim. Bu yöntemi günde 2 kere 21 gün ara vermeden uygularsak güzel sonuçlar elde ederiz. Bu bitkisel yöntem bittikten sonra üç gün ara verip tekrar aynı şekilde uygulayabiliriz.

 

kastamonu escort

OKUYUCU YORUMLARI