Bademcik İltihabı İçin Bitkisel Reçeteler

Bademcik İltihabı İçin Bitkisel Reçeteler
  • 1 Star
    Loading...

Bademcik İltihabı İçin Bitkisel Reçeteler

böbrekler gibi filtre görevi görürler. Ağza giren birçok zararlı organizmayı ayrıştırsa da çok fazla bakteriye karşı karşıya kalınca dirençlerini yitirirler. Bademcik iltihabı diğer hastalıkların aksine yetişkinlerden fazla daha çok çocuklarda görülür.  Özellikle kış aylarında dirençlerinin düşmesiyle bu hastalığa yakalanma riskleri daha da artar.  Vücudumuzda filtre görevi görerek savunma mekanizması hâline gelen bademciklerin sürekli iltihaplanması vücut direncini de düşürür. Bu tür sonuçlarla karşı karşıya kalmak istemeyenlerin kafasında bademcik iltihabı için evde ne yapılabilir sorusu doğar.

 

Bademcik iltihapları için İbrahim Saraçoğlu, ebegümeci ve adaçayından oluşan gargarayı tavsiye ediyor. Bu karışımla yapılacak olan gargara boğaz yolundaki enfeksiyonları temizleyecektir.  Bu gargarayı yapmak ise oldukça kolay. Bir su bardağı kaynamış suyun içine bir poşet adaçayı ve iki tane ebegümeci yaprağı atılır.  On dakika demlenmeye bırakılan bu kür, süzülerek ılımaya bırakılır.  Bademcik iltihabının seviyesine göre elde edilen bu gargara günde 3-4 yada 5-6 kere yapılmalıdır. Bademcik iltihabı için bitkisel çözüm arayanlar bu gargarayı bir ay düzenli bir şekilde uygulamalıdır.

 

Gargaralar Bademcik İltihabının Vazgeçilmezi

Boğaz yolu hastalıklarında en etkili ilaç gargaradır. Doktor tavsiyesi ile kullanılan ilaçların yanında bitkisel yollarla elde edilen gargaralar bademcik iltihabının ilerlemesinin önüne geçer.  Adaçayı ve ebegümece ile yapılan gargaranın yanı sıra farklı bitkilerden de çeşitli gargaralar elde etmek mümkün.  Yarım su bardağı elma sirkesinin içine bir tatlı kaşığı tuz ve bir tatlı kaşığı karbonat ilave edilir. Elde edilen bu karışım günde bir kez uygulanır.  Bademcik iltihabı için gargara önerilerinden bir başkası ise limonsuyu ve baldır. Bir bardak suya bir tatlı kaşığı bal konularak eritilir.  Eritilen bu karışım gargara olarak uygulanır. Bir bardak ılık suya, bir kahve kaşığı sofra tuzu eklenerek eritilen karışım ile de gargara yapmak mümkündür.

 

Her Hastalık Beslenmeyle Alakalı

Hastalıkların asıl sebebi yediğimiz besinlerdir. Bilinçsizce tükettiğimiz besinler ile vücut direncimizi düşürerek hastalıklara davetiye çıkarıyoruz. Hastalık meydana geldikten sonra kullanacağımız ilaçlar dışında tükettiğimiz besinlere de dikkat etmemiz gerekiyor. Bademcik iltihabı için bitkisel çözümler uygularken aynı zamanda asitli içecekler ve sigaradan da kesinlikle uzak durmalıyız.

kütahya escort bayan

OKUYUCU YORUMLARI