Az Terleme İçin Bitkisel Reçeteler

Az Terleme İçin Bitkisel Reçeteler
  • 1 Star
    Loading...

Az Terleme İçin Bitkisel Reçeteler

Terleme şikayetleri hava sıcaklığının arttığı yaz aylarında sık görülmektedir. Kişiye göre terleme oranı değişmektedir. Kronik hastalıklar gibi birçok sebep aşırı terleme problemleri yaratabilmektedir. Hiç terlememek sağlıklı bir durum değildir. Terleme ile vücut, aldığı aşırı ısıyı dışarı atmaya çalışır.

Aşırı terleme problemi, kişinin günlük hayatını etkilemektedir. Bu nedenden dolayı kişiler bitkisel yöntemler ile terlemeyi kontrol altına almaya ve azaltmaya çalışmaktadır.

 

Adaçayının Az Terlemeye Faydası

Adaçayı tüketimi terlemeyi yarı oranına kadar azaltmaktadır. Nane ailesinden olan bu bitki vücutta meydana gelen terlemeyi azaltıcı etkiye sahiptir. Adaçayı sıcak suda bekletme yöntemi ile demlenerek tüketilebildiği gibi, kurutulmuş haliyle sık bulunan bir bitkidir. Bu nedenle yemek ve salatalara eklenerek de kullanımı uygundur.

Adaçayından kesin sonuç almak için tek sefer kullanmak yeterli değildir. Düzenli olarak tüketmek gerekmektedir.

Az Terleme İçin Bitkisel Reçeteler

Az Terleme İçin Bitkisel Reçeteler

Elma Sirkesinin Az Terlemeye Faydası

Aşırı hareket etme, sıcak hava gibi birçok etken terlemeye yol açabilir. Aşırı terleme problemi olanlar, elma sirkesi ile evde doğal ilaç hazırlayabilirler. Yatmadan önce vücudun koltuk altı gibi bölgeleri yıkanır. Kurulandıktan sonra pamuk ile elma sirkesi sürülür. Ertesi gün duş alınıp deodorant kullanılır. Talk pudrası kullanımı tavsiye edilmektedir.

Elma sirkesi ile yapılan bakıma devam edildiğinde, terlemenin azaldığı görülmektedir.

Az Terleme İçin Bitkisel Reçeteler

Az Terleme İçin Bitkisel Reçeteler

Kabartma Tozunun Az Terlemeye Faydası

Kabartma tozu kek ve böreklerde kullanımının yanı sıra, doğal terleme önleyici olarak bilinmektedir. Vücuttaki nemi alma özelliğine sahip olan kabartma tozu, vücut kokusunu nötr hale getirerek terlemeyi önlemektedir.

  • Bir çay kaşığı kabarma tuzu yeteri miktarda su ile karıştırılır.
  • Seçmiş olduğunuz herhangi bir uçucu yağ 3 – 4 damla kadar ilave edilir.
  • Terleme şikayeti olan bölgelere bu karışım sürülür.
  • 20 dakika bekletildikten sonra yıkanarak temizlenir.
  • Bir hafta boyunca düzenli olarak tekrarlanır.

 

Siyah Çayın Az Terlemeye Faydası

Siyah çay terleme kontrolü sağlayan bitkisel yöntemler arasında yer almaktadır. Siyah çay içerisinde yer alan asitler, kokuya sebep olan bakterileri öldürerek, ter önleyici bir özelliğe sahiptir. Dört bardak sıcak su içerisine iki poşet siyah çay eklenerek demlendirilir. Demlenen suya temiz bir bez batırılır. Koltuk altı, ayak altı, boyun bölgeler ovulur. 30 dakika kadar beklendikten sonra su ile durulanır.

 

Domates Suyunun Az Terlemeye Faydası

Ter salgılayan gözenekleri küçültüp sıkılaştıran bir etkiye sahip olan domates suyu, terleme problemi için tercih edilmektedir. Duşa girmeden önce vücudun terleyen bölgelerine domates suyu uygulanması ve bir hafta boyunca düzenli olarak domates suyu tüketilmesi, terlemeyi azaltmaktadır.

 

Limonun Az Terlemeye Faydası

Limon suyunun sıkıldıktan sonra temiz bir bez ile vücuda sürülür. Ardından yarım saat beklendikten sonra duşa girilir. Günde bir kez bu işlem uygulandığında terleme ve oluşan kokunun azaldığı görülecektir.

 

edirne escort bayan

OKUYUCU YORUMLARI