Astım Ve Bitkisel Tedavileri

  • 1 Star
    Loading...

Astım Ve Bitkisel Tedavileri

Astım solunum yolu hastalığıdır. Birçok iç ve dış etken astım hastalığının oluşmasında rol oynayabilir. Sigara dumanı, bazı besinler, reçetesiz kullanılan ilaçlar… Bu gibi bilinçsiz tüketimler ve dikkatsizce vücuda giren toz türü şeyler astıma sebebiyet verebilir. Hava kirliliklerine aşırı maruz kalma da astımı tetikleyebilir. Astım hastalığı solunum yoluna bağlı olarak nefes alış-verişinde zorluk çekmedir. Daha çok geceleri hissedilir astım hastalığı. Astım hastalığında kullanılan tıbbi ilaçların çok yan etkisi vardır. Bu yüzden çoğu kişide %100 etki göstermez bu ilaçlar. Buna bağlı olarak bazı insanlar daha çok bitkisel tedavi yöntemlerine başvurmaktadırlar. Astım hastalığına iyi gelen bitkiler yaptığınız yemeklere de rahat bir şekilde eklenebilir. Semizotu, maydanoz, havuç, nane, çam fıstığı, çörek otu, limon, lahana… Hırıltılı soluma, göğüste daralma, nefes darlığı, balgamlı veya çok kuru öksürük astım belirtileridir.

 

Astım Hastalığına Bitkisel Çözümler

Astım hastalığına iyi gelen bitkiler sadece bunlarla sınırlı da değil. Daha birçok bitkisel ürün astıma iyi gelmektedir.

-Ada çayı.

-Limon ve bal.

-Nane çayı.

-Kekik ve papatya.

-Isırgan otu.

-Kahve ve kakao.

 

Tedavi Yöntemleri

Akupres Tedavisi: Atım hastalığının belirtilerini kendinizde hissettiyseniz ve astımın başlamak üzere olduğunu düşünüyorsanız vücutta bazı noktalara baskı uygulamanız iyi olacaktır. Başparmağınızı avuç içine yakın bilek çizgisinden biraz yukarıda başparmağı hizasında belirli aralıklarla bastırın. Omurganızın iki tarafından başınızı geriye yaslayarak birer parmak uzaktaki akupres noktalarına bastırın.

 

Astım Ve Bitkisel Tedavileri.[/caption] Astım Ve Bitkisel Tedavileri.[/caption]Bitkisel tedavi: Andız otunun kökünden çayınızı demleyin. Göğsünüz balgamla tıkanmışsa bu çay iyi gelebilir. Sığırkuyruğu çayı da geceyi rahat geçirme de size fayda sağlayabilir. Bir miktar kaynar suya poşet bitki çayını dökün, beş dakika boyunca demlenmesini bekleyin ve çay hazır olunca için. Bu bitki çayı da astıma çok faydalı olur. Çayınıza bir kaşık bal da ekleyebilirsiniz.

 

 

kırıkkale escort bayan

OKUYUCU YORUMLARI

instagram volgers kopen volgers kopen buy windows 10 pro buy windows 11 pro